Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0
727

Голова НСПУ Михайло Сидоржевський доповів про фінансове становище та перспективи діяльності організації під час воєнного стану. Він наголосив на тому, що розвиток і діяльність творчої спілки потребує пильної уваги з боку держави, оскільки культура – це теж фронт, і її потрібно підтримувати належним чином. Також він повідомив, що завдяки зусиллям небайдужих письменників і видавця Віталія Зарицького, щойно у столичному видавництві «Ліра-К» побачила світ поетична антологія «Весна озброєна», куди ввійшли твори 142 поетів.
Цю книжку можна придбати на сайті видавництва за посиланням.

Також М. Сидоржевський зазначив, що триває збір книжок українських письменників для Воєводської бібліотеки Кракова (Польща) і що вже багато письменників і видавців відгукнулося на цю пропозицію.

На засіданні Секретаріату була розглянута заява Ради старійшин НСПУ щодо перенесення, у зв’язку з воєнним станом, дати проведення чергового з’їзду письменників (за статутом він має відбутися восени нинішнього року). З інформацією з цього питання виступив голова НСПУ М.Сидоржевський. Він зазначив на неможливості, в умовах війни і воєнного стану, належної підготовки і проведення з’їзду письменників. Зокрема, очільник НСПУ наголосив на неможливості належного проведення зборів і обрання делегатів на з’їзд від Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Харківської областей. Зазначив, що, крім Ради старійшин НСПУ, з подібною ініціативою виступила також Вінницька обласна організація НСПУ. Відбулось обговорення, під час якого усі присутні підтримали ініціативу перенесення дати проведення з’їзду на пізніший час.
Секретаріат ухвалив: а)відповідно до ст. 6, п. 15 (д) Статуту НСПУ, зважаючи на воєнний стан у країні, беручи до уваги звернення Ради старійшин НСПУ і Вінницької обласної організація НСПУ, перенести дату проведення з’їзду на час після завершення воєнного стану; б) у місячний термін після завершення воєнного стану провести засідання Секретаріату НСПУ, на якому визначити дату проведення засідання Правління НСПУ з метою обговорення питання підготовки і проведення з’їзду письменників; в) рекомендувати Правлінню НСПУ визначити дату проведення з’їзду письменників не пізніше одного року після завершення дії воєнного стану.

Про роботу Приймальної комісії НСПУ доповів її голова П. Засенко. Він звернув увагу на певні організаційні труднощі у своїй роботі, пов’язані з війною, проте розгляд нових кандидатур до вступу в НСПУ триває.

Директор видавництва «Український письменник» В. Клічак повідомив про завершення підготовки до друку Довідника НСПУ, проте, зважаючи на форс-мажорні обставини, його вихід у світ поки відтерміновується.

На засіданні було розглянуто питання про колективну участь НСПУ у проєкті «Міжнародний український медіацентр», який засновується у місті Лодзь (Польща). Його ініціатором і натхненником став головний редактор «Літературної України» Сергій Куліда, який виступив на засіданні й докладно розповів про втілення в Польщі свого задуму, зокрема головне завдання «Міжнародного українського медіацентру» полягає в тому, аби потужно протистояти за кордоном російській дезінформації, а також правдиво висвітлювати війну, яку веде росія на території суверенної України.
До роботи «Міжнародного українського медіацентру» планується залучити провідних українських і зарубіжних письменників і журналістів. На засіданні Секретаріату була підтримана Ухвала про співпрацю НСПУ і «Міжнародного українського медіацентру».

На засіданні Секретаріату було розглянуто й низку інших питань порядку денного.

З огляду на дотримання безпеки у зв’язку з воєнним станом і у зв’язку з неможливістю прибути на засідання Секретаріату, частина учасників Секретаріату приєдналася до засідання за допомогою платформи ZOOM та Viber.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я