Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

На засіданні було затверджено розцінки на відпочинок і проживання у БТП «Ірпінь» та Одеському будинку творчості письменників. Обговорено питання відзначення 30-річчя створення (реєстрації) НСПУ. Зокрема, секретар НСПУ, заступник голови Київської ОО НСПУ Борис Пономаренко доповів, що вже добігає завершення підготовка відповідних нагородних листів. Також він зауважив, що вирішено питання ювілейних медалей до цього свята. Він також зазначив, що добігає кінця робота над буклетом про історію НСПУ, а також про те, що в Будинку письменників триває фотовиставка письменника Володимира Коскіна, присвячена 30-річчю НСПУ.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів, що за результатами науково-публіцистичної конференції «Українська література доби незалежності» буде видано збірник статей, а головний редактор «Літературної України» Сергій Куліда запропонував подати ці статті одним блоком в одному номері, що й було відразу погоджено. Також Микола Гриценко зазначив, що вже вирішені питання щодо пам’ятних дощок письменникам Григору Тютюннику і Леоніду Тендюку. Він також зауважив, що розпочато роботу щодо встановлення меморіальної дошки на фасаді Будинку письменників, яка має нагадувати, що у стінах саме цієї творчої організації колись зародився Народний Рух України як політична організація, який і став згодом рушійною силою у здобутті Україною незалежності.

На засіданні розглянуто питання щодо вшанування пам’яті лауреата Шевченківської премії письменника Михайла Слабошпицького. Зокрема голова НСПУ повідомив, що незабаром у Будинку письменників відбудеться вечір пам’яті, присвячений Михайлові Федотовичу. На засіданні Секретаріату одноголосно ухвалили рішення заснувати літературну премію ім. Михайла Слабошпицького, ініціювати встановлення на стіні будинку в Києві, де письменник мешкав, пам’ятної дошки на його честь, а також ініціювати перед Київрадою питання щодо надання його імені одній із вулиць Києва.

Директор видавництва «Український письменник» Василь Клічак доповів про роботу над письменницьким довідником. Він зазначив, що довідник уже перебуває в поліграфічному виробництві й буде виданий до 30-річчя НСПУ.

На засіданні одноголосно затвердили кандидатуру представника від НСПУ, відомого письменника і перекладача Сергія Борщевського до складу журі Всеукраїнської премії імені Г. Кочура.

Під час засідання Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я