Відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

Голова НСПУ повідомив про скасування проведення Шевченківського свята у зв’язку з посиленням карантинних заходів у Києві та інших містах України. З цієї ж причини відкладено до завершення карантину проведення засідань Правління НСПУ, Приймальної комісії НСПУ і звітно-виборних зборів ув окремих обласних організаціях НСПУ.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів про висунення кандидатів від НСПУ на Президентську стипендію. Секретаріат затвердив список кандидатів на отримання стипендії.

На засіданні Секретаріату затвердили рішення журі Всеукраїнської  літературної премії «Благовіст». Авторитетне журі визначило цьогорічних переможців. Ними стали: у номінації «Твори для дітей» – Леся Мовчун за книжку «Панда любить мандрувати» та Олекса Синиченко в номінації «Переклад» – за переклад із німецької книжки Генріха Гейне «Флорентійські ночі». У номінаціях «Поезія», «Проза» і «Перша книжка автора» журі вирішило цього року премію не присуджувати. Як раніше повідомлялося, рішенням Секретаріату НСПУ від 3 березня 2021 року  номінацію «Публіцистика»  вилучено із Всеукраїнської літературної премії «Благовіст».

На засіданні Секретаріату також затвердили рішення журі Міжнародної літературної премії короткої прози імені Василя Портяка за 2020 рік. Лауреатом став Кирило Поліщук із міста Кропивницький за оповідання «Двадцять чотири мартини». 15 кращих оповідань фіналістів конкурсу вже видані окремою книжкою.

На Секретаріаті були обговорені питання підготовки заходів до 30-річчя НСПУ.

Також затверджено склад журі Літературної премії імені Р. Гамади.

Головний редактор видавництва «Український письменник» Василь Клічак доповів про підготовку до видання письменницького довідника. Він зазначив, що довідник перебуває у поліграфічному виробництві.

Під час засідання були розглянуті й інші питання порядку денного, зокрема питання надання матеріальної допомоги членам НСПУ у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем. Було ухвалене рішення, у відповідності з яким матеріальну допомогу НСПУ можуть отримувати члени Спілки, які на момент розгляду не отримують Президентської стипендії.   
 
Пресслужба НСПУ
 
 

Прокоментуєте?