Вінниця: щоб люди казали: «Йдемо в гості до Коцюбинського»

0

На участь у Всеукраїнському архітектурному конкурсі з оновлення території садиби-музею Коцюбинського та сусідньої площі його імені зареєструвалися творчі колективи з десяти міст держави. Про це повідомляє golos.com.ua.

Архітектори з Києва, Вінниці, Львова, Запоріжжя, Чернівців, Хмельницького та низки інших міст мають запропонувати проекти, реалізація яких дасть можливість створити привабливу туристичну локацію з відпочинковою зоною.

«Щоб це був простір, який містяни зможуть використовувати вільно, доступно, комфортно, цікаво, — розповів перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування міськради Євгеній Совінський. — Щоб люди казали: «Йдемо в гості до Коцюбинського». Саме тому ми назвали конкурс «Коцюбинський удома».

Одне із завдань, що його поставили організатори, — об’єднати в єдине ціле простір навколо пам’ятника письменнику і територію садиби-музею. Зокрема, необхідно передбачити доступ до музею з боку площі від пам’ятника, чого нема нині.

Посадовець наголошує, що садиба розташована в оточенні міста на пагорбі Південного Бугу. За його словами, важливо зберегти ауру будинку, подвір’я, а також стародавні липи, які пам’ятають письменника. Зробити все так, щоб територія розкрилася і стала ще одним зеленим осередком міста. Для цього треба доповнити її тими рослинами, про які найчастіше згадує письменник у своїх творах.

Переможця архітектурного конкурсу «Коцюбинський удома» назвуть у вересні цього року напередодні чергової річниці з дня народження письменника. Як стверджують у міськраді, що є організатором змагання, роботи подаватимуть анонімно. Зроблено це для того, аби максимально об’єктивно оцінити напрацювання учасників.

Нагадаємо, з осені минулого року триває реставрація будівель на території садиби-музею. Створення нового сучасного простору стане їхнім логічним завершенням і даниною пам’яті письменнику-земляку.

Віктор СКРИПНИК

На знімку: одна з відреставрованих будівель, у якій народився Михайло Коцюбинський. Фото з відкритих джерел

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я