Всеукраїнську нараду молодих літераторів скасовано

0

30–31 березня в Ужгороді мала відбутися Всеукраїнська нарада молодих літераторів для Західного і Північного регіонів. Якась невезуча нарада… Це вже була друга спроба її провести.

Вперше ми – Кабінет молодого автора НСПУ та Закарпатський осередок НСПУ на чолі з Василем Кузаном – організувалися в грудні минулого року. Здійснили всю необхідну підготовчу роботу: залучили відомих письменників для проведення майстер-класів та прослуховувань, зібрали учасників, знайшли і домовилися про проведення екскурсій, проживання і харчування та вирішили безліч дрібних, але важливих моментів. Коли все підготували і квитки у всіх були на руках, зірвалося фінансування…

З початку 2020 року Василь Кузан заново розпочав перемовини з приймаючою стороною. Успішно вдалося залучити Міністерство культури, молоді та спорту України, яке підтримало молодих авторів. З єдиною, щоправда, умовою: нарада має відбутися в березні. «Кабінет молодого автора НСПУ» розпочав усе спочатку: домовлятися і передомовлятися з письменниками, виходити на молодих авторів, робити заміни тим, хто не міг у визначені дні бути… Але руки робили, а очі читали повідомлення, які надходили з багатьох країн: «коронавірус…».

Чи буде він в Україні? Чи не накриє нас хвиля карантину?

Накрила.

Власне, ми публічно навіть не встигли й оголосити про проведення наради молодих літераторів. Озиралися на події у світі і розуміли, що все дуже хитко. Тож доводиться говорити по факту зараз: мусимо утриматися і поберегти одне одного.

Залишається сподіватися, що Міністерство культури, молоді і спорту все ж, з огляду на форс-мажорну ситуацію, профінансує захід після того, коли мине небезпека.

Ми ж приносимо вибачення тим учасникам наради, кому знову доводиться здавати квитки, і бажаємо міцного здоров’я кожному, натхнення – незважаючи на всі труднощі, і – скорої зустрічі!

Юлія Бережко-Камінська, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами

Photo by Dimitri Karastelev on Unsplash

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я