Засідання Секретаріату НСПУ

0

Відбулося засідання Секретаріату НСПУ під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського.

Затверджено рішення журі премії НСПУ імені Павла Тичини. Лауреатом став Віктор Мельник за збірку «Будиночок з вікнами в ліс». (Мельник В.І. , Будиночок з вікнами в ліс. — Луцьк: ПВД «Твердиня, 2018. -56 с.).

Також затверджено рішення журі літературної премії «Радосинь». Лауреатами премії НСПУ «Радосинь» у номінації «Поезія» стали автори збірок поезій: Катерина Міщук -«Предтеча дощу», Наталія Швень — «За межею любові» і Тетяна Іваничук  — «На стоякомусь кілометрі». У номінації «Проза» премію присуджено Івану Доничу за книгу «П’єса для чотирьох рук». У номінації «Література для дітей» — Наталці Поклад за книги «Цю землю вітчизною звати», «День прощання з осінню». У номінації «Публіцистика» лауреатом став Олександр Хмельовський за роботу «Час мужності». В номінаціях «Переклади» та «Гумор» премій не  присуджено.

Лауреатом премії НСПУ імені Платона Воронька у номінації «Проза» став Анатолій Григорук за книжку «Перша доріжка в небо». У номінації «Поезія» премії не присуджено.

Про плани роботи Кабінету молодого автора розповіла Богдана Гайворонська. У 2019 році, окрім популярного молодіжного мистецького заходу «Творчий ковчег», який проводиться щомісяця вже упродовж двох років у стінах Будинку письменників, заплановано й нові проекти, зокрема «Майстри слова» та «Нова доба» (спільно з Національним музеєм літератури України), а також проведення І Літературно-мистецького фестивалю «Творчий ковчег» у червні та ІІІ мистецького фестивалю «Ірпінський Парнас» в липні 2019 року. Упродовж наступного року відбудуться Наради молодих літераторів, план проведення яких включає цілий комплекс творчих та освітніх заходів.

Олександр Гордон розповів про фестиваль урбаністичної поезії «На київських пагорбах», що відбувся 12-14 грудня у стінах Будинку письменника, а також звітував про роботу над укладанням письменницького довідника. 

На засіданні Секретаріату були розглянуті  нагальні питання, що потребують комплексного вирішення. Зокрема, після детальної доповіді В. Клічака про становище видавництва «Український письменник» відбулось активне обговорення з внесенням пропозицій та ухвалено рішення про план заходів щодо відновлення роботи видавництва і створення відповідальної робочої групи. Звіт про роботу буде надано вже на наступному засіданні Секретаріату.

За ініціативи голови НСПУ М. Сидоржевського розглянуто та ухвалено проект заяви Секретаріату щодо утвердження Православної церкви України.

Урочистою частиною засідання Секретаріату стало вручення премій і нагород від Спілки літераторів Польщі. Голова НСПУ М. Сидоржевський вручив статуетки та дипломи і сказав вітальне слово. Польські літературні відзнаки отримали: Олександр Гордон – нагороду «Фенікс» імені Тадеуша Міцинського, Інна Ковальчук та Тетяна Кудінова – нагороди «Яніціус» імені Клеменса Яніцького. 

Було розглянуто також інші питання порядку денного.

 

Пресс-служба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я