Заява Секретаріату Національної спілки письменників України з приводу «Мінської ініціативи» «білоруської, російської та української творчої інтелігенції»

0

За повідомленнями російських і білоруських ЗМІ, в другій половині квітня в Мінську в рамках міжнародного громадського руху «Мінська ініціатива» відбулася тристороння зустріч «білоруської, російської та української творчої інтелігенції». 

Оскільки в рамках т.зв. «Мінської ініціативи» задекларовано відзначення в Києві влітку нинішнього року урочистостей з нагоди 145-річчя з дня народження Лесі Українки, а також виходячи з того, що в роботі конференції взяли участь окремі члени НСПУ, Секретаріат НСПУ вважає за необхідне засвідчити з цього приводу офіційну позицію Національної спілки письменників України.

ЗАЯВА
Секретаріату Національної спілки письменників України
з приводу «Мінської ініціативи» «білоруської, російської та української творчої інтелігенції»

145-річний ювілей Лесі Українки збирається відсвяткувати міжнародний рух «Мінська ініціатива», повідомляє російське ТАСС. За словами спецпредставника президента РФ В.Путіна з міжнародного і культурного співробітництва М.Швидкого, який представляв Росію на черговій, уже другій, конференції цієї організації в Мінську в другій половині квітня, захід планується провести влітку цього року в Києві. (В Україні день народження поетеси, до речі, відзначався 25 лютого).

Зі слів Швидкого, на зустрічі «координатори делегацій» з трьох держав «прийшли до підсумку, що є ряд загальних дат, які було б раціонально відзначити», в тому числі і 145-річний «ювілей» великої української поетеси. 

Також, як повідомив офіційний сайт Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав учасників СНД, восени 2016 року «ймовірно в Мінську чи Києві» пройде третя конференція руху «Мінська ініціатива».

За повідомленнями російських і білоруських ЗМІ, в роботі конференції взяли участь, крім Швидкого, також директор з наукової роботи Курчатовского університету (найпотужнішого в Росії наукового центру з розвитку ядерної енергетики, заснованого в 1944 році безпосередньо Берією) Андрій Корольов, перший заступник генерального директора «Росатом держкорпорації» Олександр Локшин, голова Спілки письменників Білорусі (офіційної, лукашенківської) Микола Чергінець. Україну на конференції представляли член-кореспондент Національної академії наук України Віталій Шелест, а також, як сказано в повідомленнях ЗМІ, «інші експерти».

З приводу участі в конференції представників України варто зазначити, що, за офіційним повідомленням МЗС України, наша держава, починаючи з 2014 року, максимально знизила своє політичне представництво у вищих органах СНД і припинила фінансування своєї частки в єдиний бюджет СНД. Протягом 2014-2016 років Україна не підписала жодного рішення за результатами засідань вищих органів СНД, а профільні відомства України продовжують опрацьовувати питання щодо доцільності подальшого членства України в низці галузевих органів СНД. Зараз фактично припинена діяльність України в рамках Комісії держав-учасниць СНД з використання атомної енергії в мирних цілях, Регіональній співдружності в галузі зв’язку, співпраці у сфері безпеки, правоохоронної, наукової, інформаційної, гуманітарної та інших сферах.

Незважаючи на те, що в роботі конференції взяли участь представники України, у нас ця тема чомусь не лише пройшла повз увагу засобів масової інформації, а й не отримала належної оцінки з боку офіційних чинників. 

Секретаріат Національної спілки письменників України звертається до МЗС, СБУ і Міністерства культури з закликом озвучити офіційну позицію української держави з приводу т.зв. «Мінської ініціативи» і можливого проведення в Києві заходів, задекларованих у Мінську. На нашу думку, ідея цього «гуманітарного проекту», що виникла в кремлівських кабінетах, становить загрозу для національної безпеки, оскільки є безпосереднім продовженням реалізації маніакальної ідеї експансії на територію України «русского міра», який настирливо намагається пролізти в українську реальність в тому числі і через т.зв. культурні проекти. Зокрема, «інтернаціональний рух» «Мінська ініціатива», за задумом її луб’янських «технологів», спрямований «на розвиток міжслов’янського наукового діалогу та культурного співробітництва», фактично ж йдеться про спробу навернення України, через можливості культури, у фарватер облудної і агресивної кремлівської політики. Адже, як повідомляють російські і білоруські ЗМІ, учасники «білорусько-російсько-українського проекту «Мінська ініціатива» офіційно задекларували наступне: «керуючись почуттям безсумнівної спорідненості трьох східнослов’янських народів та їхніх культур, усвідомленням того, що їхня духовна близькість освячена подвижницькою працею багатьох поколінь, яка не повинна бути забутою, проект покликаний стати одним із дискусійних майданчиків для розвитку діалогу і культурного співробітництва трьох слов’янських народів». 

Тобто – з подачі Путіна нас, українців, закликають до діалогу і культурного співробітництва з агресором, який анексував український Крим і окупував східні території! 

У форматі конференції за участі М.Швидкого відбулася, як повідомив офіційний сайт Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав учасників СНД, «творча зустріч письменників і поетів Білорусі, Росії і України «Чорнобиль в літературі. Поезія як сучасний культурний феномен». З числа українських «письменників і поетів» у творчій зустрічі взяли участь члени НСПУ Іван Коломієць (Вано Крюгер), Ігор Остапенко, студент Сергій Савін і секретар НСПУ по роботі з молоддю Леся Мудрак (яка також брала участь у першій конференції «Мінської ініціативи» в грудні минулого року).

Цілком зрозуміло, для чого Путіну необхідний «розвиток діалогу і культурного співробітництва трьох слов’янських народів» – щоб знищити українську державу. Однак для чого і з якою метою поїхали до Мінська і взяли участь у роботі конференції члени української делегації? Жодних офіційних запрошень на адресу НСПУ щодо участі в конференції з Мінська не надходило. Ні Секретаріат НСПУ, ні голова НСПУ нікого не уповноважували представляти НСПУ на цьому освяченому російським ФСБ і проплаченому Кремлем антиукраїнському шабаші.

Секретаріат Національної спілки письменників України, відмежовуючись від факту ганебної участі членів НСПУ в роботі ініційованого Кремлем заходу, вважає цинічним колаборантством зустріч української делегації за одним столом з путінськими емісарами з метою «наповнення новим змістом загального духовного простору» в час, коли путінська Росія загарбала українську територію і веде війну проти України, коли ллється кров і гинуть українські бійці, а сотні тисяч українських біженців змушені покидати домівки і шукати пристановища по світах.

Виходячи з цього, Секретаріат Національної спілки письменників України вважає за необхідне призупинити, до прийняття остаточного рішення на найближчому засіданні Правління НСПУ, повноваження Лесі Мудрак як секретаря НСПУ по роботі з молоддю і рекомендувати Правлінню НСПУ розглянути питання про доцільність її перебування в складі Правління НСПУ.             

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я