Заява Секретаріату НСПУ щодо намірів приватного забудовника зруйнувати пам’ятник Василеві Стусу

0
534

Секретаріат Національної спілки письменників України висловлює глибоке обурення та занепокоєння щодо намірів приватного забудовника зруйнувати пам’ятник видатному українському поетові Василеві Стусу.

Як відомо, ідеться про пам’ятник, установлений на Проспекті Перемоги в м. Києві, де колись стояв будинок, у якому жив поет. 

Василь Стус – український поет, перекладач, публіцист,  літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (посмертно), Герой України (посмертно).

Василь Стус – це визначна постать в новітній історії України, один із найактивніших представників українського дисидентського руху, який загинув у катівнях людиноненависницького радянського режиму.  

На сайті Київради небайдужими громадянами уже зареєстрована петиція з цього приводу. У ній кияни вимагають «виключити з детального плану територій будь-яку забудову та заборонити будь-яке будівництво на місці, де у 1965-72 роках жив, а сьогодні розташований пам’ятник В. Стусу (пр. Перемоги, 121)». Як уже відомо, той будинок, де колись разом із родиною мешкав Василь Стус у Києві, вже встигли знести. Це зробили під час будівництва транспортної розв’язки над Окружною дорогою. Неподалік цього місця відкрили пам’ятний знак Стусу. Також 26 травня 2015 року відбулось відкриття скверу імені Василя Стуса на розі проспектів Перемоги і Палладіна.

Нас глибоко непокоїть і обурює те, що ось у такий ганебний спосіб саме напередодні великого свята України – Дня Незалежності намагаються зруйнувати не лише пам’ятник Василеві Стусові, який віддав життя за незалежність України, але й забудувати отой малесенький шматочок простору, який по праву належить цій видатній постаті.

Нам вельми складно уявити, як на місці, що стало пам’ятним не лише для киян, а й для всіх тих, хто розуміє визначну роль Василя Стуса у здобутті Україною її незалежності й утвердженню її у світі як повноправної держави – однієї з найбільших у Європі! – буде збудовано паркінг.

Ми підтримуємо цю петицію і переконані, що мер міста Віталій Кличко втрутиться у цю непросту ситуацію і вирішить її на користь усіх небайдужих громадян, які й по смерті поета вболівають за його долю і стоять на сторожі української незалежності.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я