Заява Секретаріату НСПУ щодо незаконного затримання в Білорусі колишнього редактора телеграм-каналу «NEXTA» Романа Протасевича

0

Як відомо, 23 травня в центрі Європи стався зухвалий і ганебний злочин, організований та здійснений за безпосередньою вказівкою самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Нагадаємо, що в національному аеропорту «Мінськ» силовики Білорусі змусили незаплановано сісти пасажирський літак компанії «Ryanair», який слідував за маршрутом «Афіни – Вільнюс», через повідомлення про нібито мінування, що, звичайно, виявилося провокацією спецслужб.

Після цього на борту було незаконно затримано білоруського опозиціонера, колишнього редактора телеграм-каналу «NEXTA» Романа Протасевича, якому тепер загрожує смертна кара.

На затримання опозиційного журналіста відреагували демократичні країни світу. Вони закликали негайно звільнити Романа Протасевича, а ЄС попередив про економічні санкції для Білорусі через цей злочин.

Національна спілка письменників України висловлює обурення й глибоке занепокоєння щодо кричущого й ганебного випадку переслідування свободи слова у такий цинічний і неприпустимий спосіб. Фактично було затримано людину, яка відстоює громадянські права білоруського народу, права називатися білорусом і користуватися білоруською мовою.

Секретаріат національної спілки письменників України висловлює свою щиру підтримку Романові Протасевичу.

Ми переконані, що потужна підтримка демократичних країн, а також жорсткі санкції, спрямовані проти білоруської економіки, примусять білоруського диктатора звільнити незаконно затриманого журналіста.
 
Жыве Беларусь!

Секретаріат НСПУ
 
 
 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я