Зі спільною заявою на підтримку територіальної цілісності України виступили 47 країн-членів ООН

0

З нагоди семиріччя з моменту ухвалення резолюції Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України, 47 країн-членів ООН виступили зі спільною заявою на підтримку України. Про це повідомляє crimea.suspilne.media.

У заяві рішуче засуджуються дії Росії: порушення прав людини та нарощування військової сили в окупованому Криму. Країни ООН ще раз нагадали, що спроби Росії легітимізувати окупацію Криму — ніколи не будуть визнані.

Про це йдеться у заяві, яку опублікувало МЗС України 26 березня.

«Сім років тому, 27 березня 2014 року, Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів держав-членів ООН схвалила резолюцію 68/262 «Територіальна цілісність України». Цією резолюцією міжнародна спільнота підтвердила, чітко та на повний голос, свою повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах <…> Намагання Росії узаконити спробу анексії Криму не є і не будуть визнані», — ідеться у тексті.

Країни-члени ООН закликають РФ негайно припинити окупацію Криму і повністю виконати відповідні резолюції Генасамблеї ООН щодо ситуації на півострові. Також вони привітали ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль світової спільноти щодо Криму.

«Це черговий удар для Росії! Такі заяви ООН є продовженням міжнародного тиску на Москву за її злочини. Увесь демократичний світ на боці України. Наші активні дії дають свій результат. Тримаймо стрій і продовжуємо тиснути на країну-агресора!», — прокоментував заяву депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко на своєму Telegram-каналі 27 березня.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, у своєму Twitter подякував державам-членам ООН за сильну спільну заяву на підтримку України.

«Вдячний державам-членам ООН за сильну спільну заяву на підтримку України. Нині вона особливо важлива. Чітке засудження дестабілізуючих дій РФ на сході України. Росія — сторона конфлікту, а не посередник. Підтримка Кримської платформи», — заявив Кулеба.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я