Зі з’їзду Письменників

0

Тридцять першого  березня  під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського в Ірпені відбувся  VIII (позачерговий) з’їзд Національної спілки письменників України, на якому було ухвалено важливі рішення життєдіяльності Спілки, які потребували термінового вирішення. 

Делеговано 130 чоловік, це понад 60 членів Правління НСПУ та приблизно стільки ж письменників, які обиралися за квотою один чоловік від тридцяти спілчан. Всього з’явилося 92 делегати. 

Голова мандатної комісії – Леонід Тома та голова лічильної комісії Анатолій Стожук доповіли протоколи засідань і оголосили склад комісій, які вони очолили. 

«Цей З’їзд особливий. Особливий тим, що вперше за час існування Спілки, від його рішень залежить майбутнє Спілки. Мусимо шукати і знаходити адекватні відповіді на виклики жорстокого й драматичного сьогодення.  Якщо ми це зробимо, то збережемо Спілку як сучасну структуру. Якщо ні – Спілка буде маргіналізована, обскубана і знищена, — зазначив Михайло Сидоржевський.  Цей з’їзд робочий – зібраний для обговорення та ухвалення життєво важливих для Спілки рішень. Одне з них – затвердження нової редакції Статуту. Неприйняття Статуту означатиме катастрофу для Спілки, фактично – її ліквідацію».  

Голова також наголосив на тому, що за період  від 29.11.2014 значно активізувалася діяльність НСПУ, незважаючи на те, що в країні війна і дуже заважають працювати конфліктні ситуації, які виникають всередині Спілки.  Детальний звіт Михайла Сидоржевського про роботу НСПУ за останній період  (виступ на Правлінні НСПУ 3 березня) було опубліковано в «ЛУ» №11 від 16 березня 2017 року, а також на офіційному сайті Спілки (http://www.nspu.com.ua). 

Перш за все, було ухвалено рішення про підтвердження правомочності ухвал Правління НСПУ у період після VII (позачергового) з’їзду НСПУ щодо виведення зі складу Правління і кооптації до складу Правління членів НСПУ. Ухвалено рішення підтвердити правомочність ухвал Правління НСПУ у період після VII (позачергового) з’їзду письменників НСПУ щодо виведення зі складу Правління НСПУ таких письменників: Олег Потурай (помер), Григорій Лютий, Андрій Медведенко, Ярослав Камінецький, Анна Лимич, Євген Безкоровайний (помер), Олена Конечна, Олександр Бакуменко, Сергій Борщевський, Павло Вольвач, Любов Голота, Іван Малкович, Леся Мудрак, Ольга Слоньовська, Олег Чорногуз та Володимир Шовкошитний.  Прийнято рішення підтвердити правомочність затвердження членів Правління НСПУ, які були кооптовані до Правління НСПУ замість вибулих в період після проведення VII (позачергового) з’їзду НСПУ: Віталій Абліцов, Ганна Арсенич-Баран, Ірина Баковецька, Тетяна Винник, Володимир Віхляєв, Богдана Гайворонська, Борис Гуменюк, Наталя Кірячок, Василь Кузан, Ольга Ляснюк, Тетяна Пишнюк, Любов Проць, Олександр Смик, Людмила Скирда, Всеволод Ткаченко, Борис Фінкельштейн, Василь Фольварочний, Ярослав Ткачівський, Станіслав Шевченко.

З’їздом ухвалено рішення затвердити договір про співпрацю між Ірпінською міською радою і НСПУ.

Мер Ірпеня Володимир Карплюк зазначив, що на 2017 рік  у бюджет міста закладено 5 млн. грн. на реконструкцію паркової зони БТП «Ірпінь». Він наголосив, що БТП має залишитися історичним об’єктом. Мер зауважив, що міська влада хоче створити спеціальні паркові зони, де б письменники могли творити, влаштовувати літературні вечори і відпочивати, а також увіковічнити пам’ять письменників, які в той чи інший час творили в Ірпені. В. Карплюк підкреслив, що однією з вимог керівництва НСПУ було, щоб частина території залишилась саме для письменників, на яку без дозволу НСПУ туристи зайти не зможуть. Також він зазначив, що влада Ірпеня тільки реконструюватиме БТП, а хто саме проживатиме в БТП, має вирішувати НСПУ. Міська рада не може втручатися у внутрішні питання Спілки

В. Карплюк також запевняє, що ірпінська адміністрація була проти зменшення земельного податку не тільки для Будинку творчості НСПУ, а й для інших користувачів земельних ділянок, територія яких також дуже занедбана.

Проект реконструкції будинку творчості ще знаходиться у розробці. Міська влада запевняє — жоден клаптик землі, що належить БТП, не буде забудований багатоповерхівками. Мер підкреслив, що максимум, що можна там зробити, — побудувати готель і басейн, висловив сподівання, що це притягне туристів, а кошти від туризму підуть інвестору та на утримання Будинку творчості. Якщо буде знайдено інвестора, який виділить кошти на реконструкцію БТП «Ірпінь», то йому буде надана можливість використання 2,8 га земельної ділянки в межах рекреаційної зони. Очевидним лишається той факт, що усі будівлі, які знаходяться на території, потребують масштабної реконструкції. 

Міська влада Ірпеня цього року встановить пам’ятник Письменнику на центральній площі міста, також буде створено Алею письменників. Міська влада готова створити Ірпінську літературну премію і виділяти на це щорічно по 500 тис. грн.

Спеціальна робоча група НСПУ працювала над договором між НСПУ і міською владою Ірпеня, і який передбачає декілька етапів. З’їзд НСПУ підтримав підписання такої угоди. А далі — ця угода затверджується на сесії Ірпінської міськради, яка для початку виділяє 5 млн. грн. Після цього вестимуться пошуки інвестора для освоєння 2,8 га території БТП. Коли інвестор оприлюднить свої пропозиції, питання знову буде винесено на розгляд НСПУ.  Мер Ірпеня наголосив, що в такому разі влада готова подовжити пільгу в розмірі 9 тис. грн. на місяць по земельному податку.

Секретар НСПУ Ярослав Ткачівський зауважив, що НСПУ не є господарем землі, а отже не може її продавати. Територія БТП знаходиться в дуже занедбаному стані і НСПУ сама не може дати їй ради. Секретар запропонував підтримати пропозицію В.Карплюка, а також наголосив, що з’їзд має підписати договір про співпрацю з ірпінською міськрадою. 

М. Сидоржевський повідомив, що робочою групою була проведена дуже велика робота, вдалося відстояти багато позицій, які спочатку були не на користь НСПУ. Голова зауважив, що перемовини продовжуються, а також наголосив, що якщо з’їздом не буде прийнято рішення, НСПУ втратить БТП «Ірпінь». 

Також важливим питанням на з’їзді було затвердження проекту Статуту НСПУ. Нагадаємо, що на засіданні Секретаріту 3 березня ухвалено рішення опублікувати в «Літературній Україні» проект статуту після розгляду робочою групою для обговорення та внесення пропозицій для винесення рішення на з’їзді. Таким чином, всі могли ознайомитися з проектом Статуту та внести свої правки і пропозиції до 25 березня. Після активного обговорення та обґрунтування всіх нюансів, з’їздом прийнято рішення затвердити проект Статуту НСПУ.

 

Анна Дрофа, 

прес-секретар НСПУ.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я