Злочини рф проти культурної спадщини: в Україні зафіксували майже 400 епізодів

0
566

Рашисти в Україні руйнують і знищують об’єкти української культурної спадщини. Міністерство культури та інформаційної політики на сьогодні зафіксувало 396 таких епізодів. 

Як інформує Україна молода, про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у телеграмі. Наразі МКІП відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини у Донецькій, Київській, Сумській та Чернігівській областях. 

«Загалом пошкоджено 123 об’єкти культурної спадщини. Постійні обстріли та ракетні удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 95 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини», — зауважив Ткаченко. Також пошкоджено чи знищено 100 об’єктів цінної історичної забудови і 144 релігійні споруди.

російська армія знищила в Україні 43 меморіальні пам’ятники, 31 будівлю музеїв і заповідників, 79 споруд будинків культури, театрів та бібліотеку. Очільник МКІП нагадав, що руйнування об’єктів культурної спадщини – воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. «Ми продовжуємо привертати до злочинів росіян увагу світової спільноти, щоб ця країна була покарана та відсторонена від культурного та інформаційного життя цивілізованого світу», — заявив Ткаченко. 4 червня росіяни обстріляли Святогірську лавру в Донецькій області. Знищено Всіхсвятський скит лаври. Як повідомляла УМ, рашисти знищили музей Сковороди. 

Олена ЧЕРКАСЕЦЬ

На фото: Харківська єпархія української православної церкви

umoloda.kiev.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я