4 березня у Будинку письменників відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений ушануванню пам’яті великого українського поета Максима Рильського

0
227

Модератором вечора була заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна. Вона докладно розповіла про життєвий і творчий шлях великого поета, про його непересічну особистість як людини-філософа, науковця і перекладача, оскільки саме Максим Рильський як поет і перекладач відкрив українському читачу дуже багато творів зарубіжних письменників.

Т. Фольварочна зауважила, що М, Рильський дуже любив природу. Цю любов до прекрасного він як митець проніс через  усе своє життя, бо природа надихала його на нові тори, наснажувала духовно й фізично, тому його поетична збірка «Голосіївська осінь», яка вийшла друком 1959 року, буза звернена до звичайних людей-трударів і сповнена невичерпної життєвої мудрості. У цій книжці поет осмислює людське буття, розмірковує про життя і смерть, порушуючи ці вічні теми, про призначення людини на землі тощо. 

Поет Борис Пономаренко розповів, як Максим Рильський заснував у селі Романівка школу і як викладав у цій школі українську мову.

На урочистому заході відомі українські поети прочитали вірші Максима Рильського, зокрема «Зелена піна лісу молодого…», «Ніцше», «Олександрія»,  «У теплі дні збирання винограду…», «У хутрі лисячім мене одвідав гість…», «Тут цілий день, у казанах закутий…», «Поцілунок», «Запахла осінь в’ялим тютюном…», «У пущах, де лише стежки звірині…», «Тополя», «Вечір напровесні», «Суворих слів, холодних і шорстких…», «Поет», «Філософ», «Біжать отари, коні ржуть, реве…», «За стінами холодна віє ніч…», «Зимове шкло», «Людськість» тощо.

Вірші Максима Рильського читали поети Валентина Козак, Тетяна Фольварочна, Борис Пономаренко, Ніна Шаварська, В’ячеслав Гук, Станіслав Шевченко та ін.

Завершуючи поетичний вечір, Тетяна Фольварочна підсумувала, що у цей надскладний для України час, коли ворог напав на нашу землю, поезія Максима Рильського звучить потужно й  мужньо, бо він як видатний український поет доклав багато зусиль, аби підтримати імідж України у світі, а тепер його оригінальні  поетичні твори й переклади служать ясною зорею в чорному од війни українському небі, тому пам’ять про поета вічно житиме в душах і серцях українців.

Захід відбувся з дотриманням усіх карантинних вимог.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я