4 січня у Будинку письменників відбулися Різдвяні літературно-мистецькі зустрічі

0
206

Захід відбувся за участі письменників, які представили широкому загалу свої нові твори на тему Нового року і Різдва Христового.

Модератор літературного вечора директор Будинку письменників  Н. Шаварська розповіла про українські традиції святкування найсвітлішого і найрадіснішого свята для всього світу – свята Нового року. Вона звернулася до джерел давнини й оповіла, як святкували Новий рік у минулому та позаминулому столітті. Н. Шаварська зазначила, що збереження традицій минулого – це найважливіше в наш час. Вона також розповіла про значення деяких новорічних колядок та про символи Нового року – кутю, дідуха, дванадцять страв на столі, сіно.  Також  Н. Шаварська зробила докладний екскурс в історію святкування Нового року, зазначила, що в давні часи для наших пращурів новий рік починався у перші дні весни, якраз на весняне рівнодення, згодом, коли у Київській Русі впровадили християнство, новий рік почали святкувати 1 березня, проте вже за Речі Посполитої та Великого князівства Литовського, куди тоді входили українські землі, початок нового року визначили 1 січня. Офіційно це сталося 1362 року.

У виконанні сучасних українських митців на урочистому заході прозвучали вірші видатних українських поетів, зокрема Максима Рильського «Зимові свята. Вже перший сніг кружляє над землею…», Василя Симоненка «З вікна. Синиця в шибку вдарила крилом…», Івана Франка «З Новим роком! З Новим роком, браття милі…», «Сипле, сипле, сипле сніг…», Богдана Лепкого «Сипле, сипле сніг…»,  Олександра Олеся «Снігурі. Звідкіль налетіли…», «Ялинка. Раз я взувся в чобітки…», Миколи Вінграновського «Лягла зима, і білі солов’ї…», Ліни Костенко «Дзвенять у відрах крижані кружальця…», Платона Воронька «Перший сніг. Голуби злетілися біленькі…», Леоніда Глібова «Зимова пісенька. Зимонько-снігурочко…», Софії Майданської «Святий Миколай. Він ходить від хати до хати…» та ін.

Свої вірші про зиму та Новий рік прочитали поети Юлія Бережко-Камінська, Ніна Шаварська, В’ячеслав Гук, Микола Гриценко, Борис Пономаренко, Валентина Козак, Петро Засенко та ін.

Ніна Шаварська, підсумовючи вечір, натхненно прочитала уривок із драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» – «Спить озеро, спить ліс і очерет…», а також зауважила, що ми всі повинні передати у спадок прийдешнім поколінням ті знання й народні традиції святкування Нового року, яким нас навчили наші дідусі, бабусі та батьки, щоб ніколи не переривався зв’язок між поколіннями, бо слово, закладене в новорічній пісні, вірші, колядці має свою потужну енергетику і працює як оберіг української нації.

Захід відбувся з дотриманням усіх каратнтинних норм.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я