Служба зовнішньої розвідки України і видавництво «Ярославів Вал» презентують «Таємний легіон Української революції»

0

13 жовтня 2015 року об 11.00 у приміщенні Національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Богдана Хмельницького, 8/16, 2-й поверх) Служба зовнішньої розвідки України і видавництво «Ярославів Вал» презентуватимуть книгу «Таємний легіон Української революції». 

Ця книжка – про драматичні долі розвідників доби Української революції 1917-1921 років та періоду діяльності національних спецслужб в умовах еміграції. У надскладних умовах агресії проти молодої Української держави вони жили, боролися і вмирали за Україну. У нерівному протистоянні більшість із них не зламалася, не зневірилася, не опустила руки навіть тоді, коли танули останні надії захистити нашу державність. 

Для багатьох розповіді про Миколу Красовського, Федора Боржинського, Івана Вислоцького, Всеволода Змієнка, Івана Литвиненка, Василя Филоновича, Якова Гальчевського, Ольгу Басараб та інших стануть справжнім одкровенням.

Можливо, що не всі із зазначених персонажів були розвідниками у класичному сучасному розумінні. Вони не закінчували розвідувальних шкіл, інститутів чи академій. Натомість, розвідувальному ремеслу їх вчило життя.  Реальні справи й героїчні вчинки дають усі підстави зарахувати їх до славетної когорти представників української розвідки, родовід яких тягнеться ще з часів козаччини, і усім їм варто віддати належне за відчайдушність, самовідданість і готовність покласти душу й тіло за кращу долю України.

 Це особистості, яких у переддень Дня захисника України ми можемо і повинні вшановувати нарівні з іншими нашими патріотами.

 Авторські розповіді ґрунтуються на розсекречених документах з архівів Служби зовнішньої розвідки України і Служби безпеки України, наукових, мемуарних та інших джерелах.

У презентації візьмуть участь:

— голова Служби зовнішньої розвідки України Гвоздь Віктор Іванович;

— директор видавництва «Ярославів Вал» Слабошпицький Михайло Федотович;

— Герой України, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Брюховецький В’ячеслав Степанович;

— автор книги – журналіст, письменник, радник голови Служби зовнішньої розвідки України Скрипник Олександр Васильович;

— доктор історичних наук, професор Сідак Володимир Степанович;

— директор Музею історії Української революції 1917-1921 років Кучерук Олександр Сергійович; 

— науковці, дослідники історії вітчизняних спецслужб.

Запрошуються представники ЗМІ.

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я