«ЗАПАЛЕННЯ»: Open Call для текстів та візуальних есеїв

0
897


Your Art
 запрошує всіх охочих долучитися до творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19. «ЗАПАЛЕННЯ» — це open call для текстів та візуальних есеїв, що увійдуть до однойменного тематичного збірника. Термін подачі: до 11 жовтня 2020
«ЗАПАЛЕННЯ» — проєкт про фіксацію та осмислення моменту пандемії. Він є також індивідуальним і водночас колективним coping mechanism для реальності, в якій ми опинилися чи ще опинимося.
ФОРМАТ


Частина матеріалів виходитиме онлайн протягом року. Інші увійдуть до тематичного збірника, що вийде друком весною 2021 року. 
Тексти: есеї та статті — філософські, поетичні, публіцистичні, спекулятивні.Візуальні матеріали: малюнки, фотографії, візуальні есеї, графіка.Гонорар варіюватиметься від 2000 до 5000 гривень.

Для ілюстрації використана акварель з проєкту Олександри Токаревої Олександри Токаревої «Контакт / Чуття / Запалення» (2019)
ТЕМИ*


ПОРИСТІ МЕЖІ

Якщо вірус нагадує, що кожен з нас є лише контейнером для життя, яке не вповні належить нам, — як ми розуміємо тілесність, суб’єктність, вразливість, особливо, коли межі свого «я» та межі «іншого» є критичними, але не очевидними? Як ми можемо говорити про тіло в контексті  гео- та біополітик, де саме визначення «життя» чи «людини» не є універсальним?
ПЛАСТИЧНІ МАТЕРІЇ

Вірус трансформує життя — від його органічного розуміння до соціального та геополітичного. Ми мусимо адаптуватися до нового світу, можливо, ще до того, як встигаємо зрозуміти, що цей новий світ означає. Ізоляція чи метаморфози? Якими є практики та досвіди перевинайдення стосунків з власним тілом, предметами, іншими людьми чи явищами? Якщо піти трошки далі — які симпоетичні форми буття ми могли б уявити?
ОДИВНЕНА НОРМАЛЬНІСТЬ

Розмита тривога, стійка непевність, соціальна дистанція, стерильні дотики, міська порожнеча, турбота відстанню, підозрілий погляд, привітна тиша, потреба мовчати, потреба писати — старий-новий побут і ми в ньому. Відчуття, для яких є чи ще немає простих категорій. Як зміниться мова та культура відповідно до цих нових явищ?
ХОЛОДНА БЛИЗЬКІСТЬ 

Проголошена унікальність цієї пандемії в її технологічному статусі, який, як фармакон, є водночас зцілюючим і отруйним. Системи відстеження можуть гарантувати захист, а можуть — виключення. Тисячі кілометрів кабелів з’єднують світ для колективної паніки чи солідарності. Любов, ненависть, турбота та співчуття переїхали онлайн. Якими є близькість, спільність, співучасть у світі, що опосередкований платформами і гаджетами?
(НАД)ЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

Що означає загроза втрати суверенності тіла (проникнення вірусу) там, де більшою загрозою є втрата суверенності країни (проникнення силових режимів)? Що означає втручання там, де тіло країни вже багато років — відкрита рана? Що означає надзвичайна ситуація там, де кожен день — нова боротьба? У цій темі ми чекаємо на матеріали про політичні та критичні інфраструктури, що давно не працюють. Тепер пандемія — як магнітний порошок для відбитків пальців — робить невидиме видимим, проявляє непроявлене, ледве помітне робить виразним малюнком.*Ви можете надихнутися однією з тем чи запропонувати щось радикально своє.
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ


Надсилайте тексти та візуальні матеріали на поштову скриньку zapalennia@supportyourart.com  
Текст може бути 8000 знаків або менше.Фото можуть бути вертикальні чи горизонтальні, але не менше 300 dpi у форматі А5.
Останній термін подачі текстів, що їх ми розглянемо для друкованого числа: 11 Жовтня 2020. Утім, ми заохочуємо подаватися раніше і пізніше цього строку, оскільки частина матеріалів публікуватиметься в онлайн — на сайті Your Art.
Для відібраних матеріалів передбачений гонорар. Якщо ви хотіли б порадитися щодо своєї ідеї перед її реалізацією — будь ласка, надсилайте стислий опис (250-300 слів).
Матеріали мають резонувати з темами й редакторським смаком.
РЕДАКТОРКИ


Ася Баздирєва, Настя Калита та Світлана Лібет.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я