16 листопада дві тисячі нових книжок українських та зарубіжних авторів надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі «ЛІТтера». На це з міського бюджету виділили 300 тисяч гривень. Про це «Суспільному» розповіла керівниця комунального підприємства «Міські публічні бібліотеки» Лариса Харчук, повідомляє suspilne.media.
За її словами, це – перша партія книжок, які отримала міська бібліотечна мережа. Решта надійде впродовж листопада і грудня 2021 року.
«Це – актуальна література: фентезі, комікси, детективи, – каже Лариса Харчук. – Ця література користується підвищеним попитом серед читачів. Книги будуть розподілені серед 14 філій, які об’єднує бібліотека «ЛІТтера». Всі книги надійдуть до кінця 2021 року і наші читачі зможуть отримати і перечитати їх».
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/462b6d3edaf9f37f.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/531f2f6cfcd99faa.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир». Лариса Харчук
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/51935f2043a598d8.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
Перед тим, як міська рада виділила гроші на придбання нових книжок, постійна комісія з питань депутатської діяльності визначала доцільність виділення коштів, встановивши у міських бібліотеках камери спостереження.
«Завдяки камерам ми контролюємо наших читачів, – каже працівник міської бібліотеки Дмитро Стаценко, – визначаємо кількість відвідувачів бібліотеки і збираємо статистичні дані, щоб зробити висновки, скільки людей відвідує заклад за місяць, тиждень. З камер інформація надходить на монітор. За потреби всі статистичні дані ми передаємо до міської ради».
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/24a2a51e5668b085.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир». Дмитро Стаценко
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4c1a8a9a9dc07c28.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/9aa46fb10c1119e6.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
«Інформація з камер доводить, що досить багато людей різного віку відвідує бібліотеки і там постійно є читачі, – каже заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова. – Тому у цьому році було виділено 300 тисяч гривень для поповнення книжкового фонду».
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/9a20b4d6c6072909.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/94b3e2ca0dad6eb1.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
Ознайомитися з коротким змістом нових книжок, відомостями про авторів та філією, де є в наявності ці книги, можна на сайті бібліотеки.
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/ee993afedfde2ae6.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
![Дві тисячі нових книжок надійшли до міської централізованої бібліотечної мережі "ЛІТтера" у Житомирі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/8f6a22b49a6b1fb9.jpg)
Фото: «Суспільне. Житомир»
Оксана Ковальчук