Обрано лауреата премії імені Олеся Гончара у 2024 році

0

У день народження видатного українського письменника Олеся Гончара Держмистецтв оголошує цьогорічного лауреата однойменної премії.

Нещодавно в Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти відбулось засідання Комітету з присудження вказаної літературної премії, на якому і було обрано переможця. Сьогодні ж, в день народження письменника, оголошуємо ім’я лауреата премії.

Цьогоріч на конкурс до Держмистецтв надійшло 26 заявок, розглянувши які, члени комітету з присудження премії шляхом відкритого голосування, після жвавої та тривалої дискусії, визначили лауреатом премії Леоніда Петровського.

Нагороду автор отримає за роман «Окрушини долі», видану видавництвом «Рута» у 2021 році.

Вітаємо переможця та бажаємо йому нових творчих звершень!

Також члени Комітету відзначили вартими уваги та прочитання твори таких кандидатів на отримання цьогорічної премії:

  • Матвійчук Анатолій – збірка поезії «Скарби. Вибране», видавництво «Саміт-книга», 2020; Мостепан (Мельник) Ірина – Збірка віршів «Глосарій. Книга друга», видавництво «Волинські обереги», 2022; Сливинський Остап – збірка історій «Словник війни», видавництво «Віват», 2023.

Держмистецтв щиро дякує членам Комітету за відповідальне ставлення до вивчення всіх творів та всім претендентам за подані на конкурс заявки.

Нагадуємо, премію імені Олеся Гончара присуджують щорічно за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.

arts.gov.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я