Оголошено цьогорічних лауреатів Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара

0
2582

Уже 26-й рік поспіль доброю традицією стало вшанування талановитих молодих письменників Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара, заснованої 1996-го німецькими меценатами Тетяною Куштевською і Дітером Карренбергом і Національною спілкою письменників України. Премія традиційно присуджується за номінаціями: «Роман», «Мала проза» (цикл оповідань, новел), «Поезія», «Публіцистика», «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара». На конкурс приймаються як уже друковані, так і не оприлюднені твори українськомовних авторів віком до 30 років, які мешкають в Україні та за кордоном.

Попри воєнну агресію, журі, до якого входять відомі письменники, науковці й культурні діячі Тетяна Куштевська, Наталія Бйорнер, Валентина Гончар, Леся Гончар, Олександр Балабко, на чолі з Дмитром Чистяком, ретельно розглянуло всі надіслані рукописи, серед яких було чимало талановитих (тому сподіваємося на участь авторів наступними роками) та прийняло одностайне рішення з відзначення найталановитіших, на їхню думку.

У номінації «Велика проза» перемогу здобула збірка повістей «У дзеркальній сповідальні» Тараса Голоти (м.Київ).
У номінації «Мала проза» відзначено збірку новел Богдана Гасюка «Поки сонце росте» (м.Івано-Франківськ).
       У номінації «Поезія» нагороду виборола збірка поезій «Передмовчання» Станіслава Новицького (м. Кропивницький).
У номінації «Публіцистика» премію присуджено за добірку есеїв «Альбом, у якому– ти» Любомира Лесоніна (м. Львів).
У номінації «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара» відзначено розвідку «Якась вища сила зберігає мене…» Захара Зіненка (смт.Козельщина, Полтавська обл.).

Вручення нагород планується на літературно-мистецькому вечорі до 105-річчя з дня народження Олеся Гончара у Національному музеї літератури України 3 квітня о 15 год., до якого запрошуємо долучитися всіх охочих.

Щиро вітаємо нових лауреатів-гончарівців і віримо, що їхні імена не загубляться в сучасній українській літературі, продовжуючи шляхи видатних Майстрів, серед яких – і рідна багатьом-багатьом творча спадщина Олеся Терентійовича Гончара…

Оргкомітет Премії

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я