Правозахисники вкотре наголошують на знищенні культурних пам’яток окупантами в Криму

0
292

Росія порушує інтереси України на території окупованого Криму. Окупанти умисно знищують культурні пам’ятки, здійснюють незаконні археологічні розкопки та вивозять артефакти.

Про це йдеться в інформаційному огляді «Культурна спадщина України в Криму: наслідки окупації».

Крім того, Російська Федерація не дотримується вимог міжнародного права щодо захисту пам’яток на окупованих територіях, зазначили експерти.

«Важливо, що все це відбувається за рішенням, так чи інакше, вищих політичних органів РФ. По Херсонесу можна подивитися кваліфікацію — експропрійовано майно. Із залученням російських бюджетних установ проводяться заходи за гроші бюджету РФ… Абсолютно чітке зухвале порушення норм міжнародного гуманітарного права, порушення міжнародних актів, направлених на захист культурної спадщини», — розповів представник ГО «Регіональний центр прав людини» Сергій Мокренюк.

«Дуже ще один болючий для нас момент — це використання і знищення культурної спадщини в Криму, яка є чутливою і має значення для наших спільнот, таких — як етнічні українці Криму, як кримськотатарський народ. Хочу наголосити, що за сім років росіяни, український театр, який створювався, позбавили українського статусу, пам’ятники українські у Севастополі, зокрема, гетьману Сагайдачному, Тарасу Шевченку, ВМС України ліквідовані фактично, пам’ятник Шевченку на західному узбережжі Криму ліквідовано. І цей перелік можна продовжувати», — зазначив кандидат історичних наук, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець.

Джерело: crimea.suspilne.media.

Фото: НАН України

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я