«Slava Ukraini»: у Європі з’явиться нова монета з українською символікою

0
903

Естонія вирішила підтримати Україну у війні з Росією та створила монету номіналом у €2 з написом «Слава Україні». Дизайн нових грошей уже схвалений наглядовою радою Центробанку, але ще належить узгодити макет із Європейською комісією та іншими країнами Європейського Союзу.

Про це у своєму телеграм-каналі пише «Уніан«.

Дизайн першої в Європі монети з українською символікою та гравіюванням створила українка Дарія Тітова, яка виїхала з Харкова через війну. Наразі дівчина навчається в Естонській академії мистецтв. Монету після випуску зможуть придбати всі охочі, вона буде колекційною. Усі гроші, отримані від продажу, будуть передані НБУ.

Сумарно у Європі випустять 2 млн таких монет. На аверсі монети зображено силует дівчини, яка тримає в руках голуба. Поряд із дівчиною зображено колос пшениці, а на голові в українки – вінок. На монеті напис «Slava Ukraini» та рік випуску «EESTI 2022».

Дівчина – це символ ніжності та водночас стійкості України, яка захищає свого голуба – свій народ. Напис «Слава Україні» уособлює прагнення України до свободи.

goloskarpat.info


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я