У Латвії розпочався міжнародний кінофестиваль-2022 з окремою українською програмою

0

У латвійській столиці стартував Ризький міжнародний кінофестиваль/RIGA IFF, який відбудеться з 13 по 23 жовтня. 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, він презентує понад 100 кіносеансів у межах 12 рубрик-програм, одна з яких цілком присвячена Україні — Focus On Ukraine.

Фестиваль відкрився національною прем’єрою спільного латвійсько-литовсько-американського фільму Сігне Баумане «Мій шлюбний проєкт». Це гостра повнометражна анімаційна стрічка про світосприйняття жінкою світу та свого місця в ньому.

В програмі Focus On Ukraine (зі слоганом «Мова, настрій, колір») відбудеться показ чотирьох українських фільмів: «Нескінченність за Флоріаном» (2022. Україна, США) Олексія Радинського, показ — 16 жовтня. «Бачення метелика» Максима Наконечного (2022. Україна, Хорватія, Чехія, Швеція), показ — 17 жовтня. «Носоріг» (2021. Україна, Польща, Німеччина) Олега Сенцова, показ – 18 жовтня. «Памфір» (2022. Україна, Польща, Франція) Дмитра Сухолиткого-Собчука, показ — 19 жовтня.

Крім того, в рамках Focus On Ukraine пройдуть дві дискусійні панелі – «Як деколонізувати ЗМІ: критична культурна журналістика у Східній Європі» та «Вестернізація і східноєвропейське кіно» (19-20 жовтня), а також лекція професорки Школи кінематографічних мистецтв Університету Південної Каліфорнії Аніко Імре «Сфера послуг на частковій периферії: союз національного брендингу і медіа-імперіалізму?» (19 жовтня).

Цьогоріч за нагороди кінофестивалю змагатимуться роботи у шести конкурсних добірках. Також у широкому наборі програм-рубрик RIFF-2022 будуть, зокрема, сімейні картини Kids’ Reel; стрічки, вибрані з програм найкращих кінофестивалів світу Festival Selection; фільми скандинавських та північно-європейських країн Nordic Highlights; найкращі зразки сучасного німецького кіно — Zeitgeist Deutschland.

На честь італійського кінокласика, легендарного П’єра Паоло Пазоліні на фестивалі буде окрема ретроспективна програма «Повсякденна метушня добра і зла».

Центральним місцем заходів RIGA IFF є найбільш відомий історичний кінотеатр латвійської столиці Splendid Palace.

Значну частину фільмів можна буде переглянути онлайн.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я