У Німеччині відбувся творчий вечір Віри Марущак

0

Будинок літератури Гайльбронну вдруге гостинно відчинив свої двері Вірі Марущак, українській письменниці з Миколаєва, члену правління НСПУ, голові Миколаївської обласної організації НСПУ, автору 14 прозових книжок. У прекрасному приміщенні, яке розташоване у парку на озері, відбувся творчий вечір із біженцями з України, а також німецькими шанувальниками художнього слова.

Не дивно, що творчий вечір Віра Марущак розпочала словами: «Мені приємно далеко від Батьківщини почути резонансний голос тих, хто прагне до українського слова, тих, хто засумував за українською мовою, тих, хто читає у Німеччині українські книжки».

Присутні почули коротку біографію письменниці, її оповідання. Німецькі та українські читачі відразу ж потрапили у полон творчої енергії автора, відчули глибинно український дух, який випромінювався з кожного рядка творів. «Нова сім’я», «Шоколад», «Лідер» — далеко не повний перелік прочитаного цього вечора.

Письменниця не оминула тему війни, яку принесла на українську землю росія, і розповіла про те горе, яке сіяли десятиліттями російські нелюди. Також Віра Марущак докладно зупинилася ні темі Голодомору. Нещодавно за кошти Міністерства культури та інформаційної політики України у видавництві Креативна агенція «Артіль» побачила світ її книжка «Пустеля. Голодомор. Український південь», яку авторка присвятила 90-тим роковинам цієї страшної трагедії, визнаною більшістю країн світу, зокрема і Німеччиною, геноцидом українського народу.

Особлива увага була прикута до написаного у Гайльбронні оповідання «Схованка». Події тих часів так глибоко торкнулися серць присутніх, що розмова вийшла за межі написаного. 

 Авторка пообіцяла провести презентацію книжки про Голодомор у цьому ж приміщенні, поділилася планами на майбутнє,  намірами і надалі проводити зустрічі з дорослою і молодіжною аудиторією. На що отримала запрошення від директора Будинку літератури Гайльбронну Антона Кніттеля, який зазначив, що слово здатне вилікувати душу, допомагає відволіктися від непростого сьогодення, рятує від тривоги, болю, безнадії.

На зустріч завітала голова міста Гайльбронн з питань культури Аґнес Крістнер – це свідчення того, що українська громада, члени якої були на зустрічі, дедалі більше заявляє про себе як потужна організація, членом якої є Віра Марущак.

Вечір-зустріч підготували разом із землячкою Дариною Хаген, прекрасною україночкою, яка зробила  німецькі переклади  оповідань і прочитала їх присутнім жителям міста, таким чином привела їх в обійми духовної системи України.

Діалогом, спілкуванням, обміном подарунками (до речі, письменниця отримала пляшку вина від Антона Кніттеля, виготовленого ним власноруч), квітами від друзів і, звісно, книжками з автографом, а ще спільним фотографуванням і гарним настроєм – так закінчилася зустріч.

  Пресслужба МОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я