Україна посіла 79-те місце у світовому рейтингу свободи слова

0
230

«Репортери без кордонів» (RSF) оприлюднили Всесвітній індекс свободи слова у 2023 році. Про це повідомляється на сайті організації.

Згідно з ним склали рейтинг 180 країн світу. Україна в ньому посідає 79-у сходинку.

«Розв’язаний росією 24 лютого 2022 року збройний конфлікт ставить під загрозу виживання українського медіапростору. У цій інформаційній війні країна перебуває на передовій протидії експансії кремлівської пропагандистської системи», — йдеться на сторінці України в Індексі-2023.

Загалом, як зазначено в описовій частині звіту Всесвітнього індексу, ситуація зі свободою преси є «дуже серйозною» у 31 країні, «складною» у 42 і «проблемною» у 55, тоді як вона є «хорошою» або «скоріше хорошою» у 52 країнах. Іншими словами, умови для заняття журналістикою погані в 7 країнах з 10 і задовільні лише в 3 країнах з 10.

Найкращі умови для роботи мають журналісти у Норвегії, Ірландії, Данії, Швеції, Фінляндії. Найгірші – у Туркменістані, Ірані, В’єтнамі, Китаї та Північній Кореї.

«Москва в рекордно короткі терміни створила новий медіаарсенал для поширення кремлівського дискурсу на окупованих територіях Півдня України. – йдеться у звіті. – Важка доля спіткала останні незалежні російські ЗМІ, заборонені, заблоковані та/або оголошені “іноземними агентами”. Воєнні злочини, вчинені росією в Україні, стали причиною того, що ця країна має один із найгірших показників Рейтингу». У ньому росія посіла 164-те місце.

Нагадаємо, минулого року в рейтингу свободи слова Україна посідала 106-у сходинку.

Повний текст звіту можна прочитати на сайті «Репортерів без кордонів».

Чільне фото: freepik.com

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я