Україна з чеським композитором створила саундтрек руху спротиву окупації на ТОТ «Жовта стрічка»

0
119

Український саундпродюсер Ігор Кириленко разом із празьким композитором Томашем Двораком (Floex) та рухом спротиву окупації на ТОТ «Жовта Стрічка» створили саундтрек цього руху під назвою Yellow Ribbon, аби привернути увагу до людей, які щоденно піддаються переслідуванню за українську позицію на тимчасово непідконтрольних Україні територіях та нагадати, що боротьба триває.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Відеокліп треку опублікували його автори в Instagram.

Yellow Ribbon передає настрій боротьби сміливості, загартованості духу, невпинного опору, ризику та відчайдушності українських активістів на тимчасово окупованих територіях.

У відео соціально-музичного арт-проєкту використані підпільні світлини учасників руху, які малюють на стінах літеру «Ї» та жовті стрічки, вішають їх на вулицях, розміщують агітаційні листівки з українською символікою та спалюють пропагандистські газети росії. Регулярно координатори «Жовтої стрічки» створюють нові акції протесту, а окупанти намагаються спіймати всіх проукраїнських активістів.

«Я родом із Криму, з Керчі. Тема ТОТ України — це мій особистий біль. Мої батьки залишилися в Криму і, на жаль, тато дуже хворіє і знаходиться в поганому стані, і я ніяк не можу йому допомогти через війну. Війна нас розділила як територіально, так і ментально. Цією колаборацією я хочу зробити свій вклад в те, щоб моє рідне місто Керч якомога швидше повернулося додому, до України. А також висвітлити діяльність активістів “Жовтої Стрічки”, які є прикладом незламності українського духу! Цим релізом я хочу передати привіт своїм родичам в Крим», — розповів саундпродюсер Yellow Ribbon.

Цей трек удалося створити у колаборації з чеським композитором завдяки гранту від Music Export Ukraine, яку отримав Кириленко. Він є автором електронного проекту Hidden Element, українським саундпродюсером, художним керівником таких відомих українських артистів, як Макс Барських, Dorofeeva, Дантес.

«Жовта Стрічка» — це рух громадського спротиву на тимчасово окупованих територіях. Активісти проводять флешмоби та акції використовуючи символіку жовтого кольору і щоденно піддаються ризику переслідувань, катувань та втрати життя за свою українську позицію.

Координатор кримського осередку цього руху заявляв, що активісти не зупиняться, як би того не хотіли окупанти. Навпаки, рух спротиву стає сильнішими щодня.

Катерина Глянько

Фото: Instagram/Igor Kirilenko

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я