Фотовиставку Миколи Тинкалюка «Гуцули. Кінець ХХ – початок ХХІ століть» 25-го листопада відкрито в обласному центрі Закарпаття. Один із найтитулованіших українських фотомитців сучасності представив свою колекцію із 50-ти світлин на гуцульську тематику в Карпатському виставковому центрі Міжнародної федерації фотомистецтва.
Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.
Ось, що вдалося почути від автора, спілкуючись із паном Миколою у телефонному режимі.
– Коли до Вас прийшло усвідомлення приналежності до гуцульського роду?
– Усвідомлено з двох років і до сьогодні – без краплі сумнівів!
– Чи є у представленій колекції улюблена світлина? Може, пригадаєте якусь особливу подію, пов’язану із гуцульським світлинотворенням.
– Для моєї душі – всі улюблені, а з представленої на виставці колекції – світлина з афіші найкраще характеризує автентичний образ природи Карпат, заселених і освоєних вільнолюбними й незалежними горянами.
– Гуцули – вівчарі, сировари, але Вас із юних літ приваблювала їхня художня майстерність. Отже, вступ до мистецького закладу ґрунтувався на свідомому виборі майбутньої професії чи, може, впливали інші чинники?
– Власне, приваблював безпосередній побут, органічність та природність проявлення художнього смаку у створенні вжиткових речей, а вибір майбутнього фаху відбувся на генетичному рівні.
– Що найбільше надихає Вас у світлинописі життя гуцулів?
– Надихає на створення світлини природна органічність побуту гуцулів, буденна скромність, працелюбність, щира радість у свята – одним словом, життєва правда. Намагаюсь брати від побаченого життя найбільший позитив, котрий би вселяв віру, надію і любов, був доступний і зрозумілий глядачу.
– Упродовж п’ятдесяти одного року Ви здобули понад 400 національних та міжнародних нагород. Цікавість полягає у тому, що Ваші образотворчі світлини гуцулів більш відомі за межами України. Чим можете це пояснити?
– Мені в певний період творчості стало «тісно» на теренах своєї батьківщини; визріло бажання поділитись «органічним феноменом» із цілим світом. Незважаючи на «залізну завісу», я своїми світлинами «проламав» вікно у світ тисячною участю. Світ сприйняв моє ментальне посилання, мою життєву правду…
– Чому саме в Ужгороді Ви вирішили вперше представити колекцію світлин на тему гуцулів?
– Тому що передувала цій виставці їх онлайн експозиція на новоствореній «Українській фотографічній платформі» – форумі для українських фотографів. Необхідно визнати – у найзахіднішому обласному центрі України цього року відкрито Карпатський виставковий центр Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), який на сьогодні є найсприятливішим фотографічним майданчиком в Україні. Отже, мені особливо приємно відчувати причетність до процесу відродження українського фотомистецького руху.
Виставка заслуженого художника Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) – М. Тинкалюка експонуватиметься в Карпатському виставковому центрі FIAP Ужгородського краєзнавчого музею ім.Т. Легоцького до 25 грудня 2021 року.
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/251999704_1809680342755033_5173532229730358702_n.jpg)
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/252903557_1809679202755147_1559886295870257282_n.jpg)
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/253513352_1809679012755166_2533575705450359731_n.jpg)
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/253572957_1809677512755316_1232029140038055159_n.jpg)
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/254167518_1809681852754882_4796414983277940867_n.jpg)
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/254677768_1809678752755192_2778982038124577225_n.jpg)
![](https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2021/11/254795250_1809681959421538_3423439981526022152_n.jpg)
Прокоментуєте?