В Ужгороді відбудеться творчий вечір української письменниці Софії Андрухович

0

В суботу, 17 грудня, о 16:00 у Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка» відбудеться літературний вечір – читання та розмова за участі української письменниці, перекладачки та публіцистки родом з Івано-Франківська Софії Андрухович.

Софія Андрухович – авторка прозових книжок «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007). У 2014 році випустила роман «Фелікс Австрія», що того ж року отримав відзнаку «Книга року BBC». У 2015 році стала лауреаткою премії імені Джозефа Конрада. У 2020 році вийшов фільм «Віддана», знятий компанією FILM.UA за мотивами роману «Фелікс Австрія». У 2020 році світ побачив третій роман авторки «Амадока», головним символом якого стало «найбільше озеро Европи, якого немає». І пам’ять, яка не є. Озеро, що позначали на стародавніх картах на межі Волині та Поділля, зникло безвісти, як і тисячі, мільйони людей на війні, під час сталінських репресій, Голокосту.

«Працюючи над «Амадокою» і шукаючи додаткового розуміння в джерелах про Другу світову війну, Голокост чи сталінські репресії 30-х років, я зіткнулась з усвідомленням безвиході: більшість із тих історій назавжди залишаться несправедливими, неугавно болючими, неосяжними., ― розповідає Софія Андрухович. ― Я збагнула, що їх неможливо виправити і загладити, їх ніяк неможливо змінити. І єдине, що можна було вдіяти з цією безвихіддю – це спробувати її висловити, перетворювати у слова». На літературному вечорі модератор – український письменник, перекладач, публіцист, балканіст Андрій Любка – поспілкується із Софією Андрухович про понівечену пам’ять, винищення українців у різні періоди нашого існування, історичні реванші, мистецтво та про роботу літераторів в часи війни.

Організатор заходу – Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка. Подія відбувається в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz . Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Вхід – вільний.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я