В Ужгороді відбулася зустріч із літераторами зі Львова – Романом Гораком та Олександром Масляником

0

У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч із літераторами зі Львова – Романом Гораком та Олександром Масляником.

Роман Горак – людина-легенда, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, автор понад 60 книжок про відомих особистостей України. Зокрема, про Івана Франка, Василя Стефаника, Маркіяна Шашкевича, Леся Мартовича, Богдана Лепкого, Андрія Шептицького, Квітку Цісик та багатьох інших. За освітою – хімік, кандидат хімічних наук, але в зрілому віці кардинально змінив життя і зайнявся літературою, чверть століття очолював меморіальний музей Івана Франка у Львові, привів його до статусу національного. Крім того, пан Роман є успішним драматургом, виставу за його п’єсою «Картка любові» показували і на фестивалі в Ужгороді. До речі, місто над Ужем відомий письменник відвідав уперше.

«Ім’я Романа Горака у багатьох асоціюється із повістю «Тричі мені являлася любов» про три кохання Івана Франка, вперше виданою ще в 1983 році. Тоді це був певний вибух в українській літературі, бо доти біографістика у нас існувала у вигляді наукової монографії чи белетризації. Роман Горак зумів знайти золоту середину: пише на фактах, нічого не домислюючи, але популярно, для широкого читача. Такі твори завжди користуватимуться успіхом», – наголосив модератор зустрічі Олександр Гаврош.

Письменник, редактор і видавець Олександр Масляник родом із Рахова, хоча переважну більшість свого життя провів уже у Львові. Олександр Гаврош назвав його «постпредом», постійним представником Закарпаття в Галичині. Адже пан Олександр Масляник чимало робить для популяризації нашого краю. На зустрічі він представив дві з останніх книжок – «300 імен Рахівщини» та «Словник говірок Закарпатської Гуцульщини», а також  журнали «Ґражда» й «Гуцульщина і Покуття», в яких працює головним редактором.

Зустріч зі львівськими літераторами пройшла в невимушеній і приязній атмосфері.

Добре слово про Романа Горака та Олександра Масляника сказали доктор історичних наук Сергій Федака, доценти УжНУ Іван Сенько, Віктор Мотрук та інші.

Гості подарували обласній книгозбірні останні свої новинки.

О. Гаврош, О. Масляник, Р. Горак

Роман Горак

Олександр Масляник

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я