Андрій Бойчук: «Творчість Василя Стефаника є однією із найяскравіших сторінок української літератури, її окрасою та гордістю»

0

Минає 150 років від дня народження Василя Стефаника – відомого українського письменника.

З цієї нагоди на його батьківщині у селі Русові на Снятинщині відбулися урочистості, на які завітали голова обласної державної адміністрації Андрій Бойчук, голова обласної ради Олександр Сич, Генеральний консул України у м. Краків (Республіка Польща) Вячеслав Войнаровський, правнук новеліста Василь Стефаник, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, науковці, письменники, літературознавці та поціновувачі творчості Василя Стефаника. Про це повідомляє galka.if.ua.

Учасники дійства відвідали Літературно-меморіальний музей, садибу, де проживав новеліст, узяли участь у поминальній панахиді. За словами очільника Прикарпаття, творчість Василя Стефаника є однією з найяскравіших сторінок української літератури, її окрасою та гордістю.

«Василь Стефаник є совістю нашого народу; письменник вийшов з народу, жив для народу, писав для народу – тому ми маємо пам’ятати про свого велета думки», – підкреслив Андрій Бойчук.

У виступах гостей свята наголошувалося, що письменник чи не найглибше знав людську душу, гучно і яскраво формулював усі таємниці психології душі людини. І мало хто може зрівнятись із силою слова Василя Стефаника.

Сьогодні на найвищому пагорбі, де колись стояв замок боярина Руса, похований Василь Стефаник. Це Русівський акрополь, куди йдуть і йтимуть люди, поки житиме народ, який зродив співця селянської душі, куди сьогодні прийшли чимало людей, щоб ушанувати величного земляка, знаного новеліста та громадського діяча.

У рамках урочистостей відбулася церемонія вручення Стефаниківської премії та передача експонатів для музею.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я