Іспит зі знання основ Конституції, історії України та української мови. Рада взяла за основу законопроєкт щодо умов набуття громадянства

0

Верховна Рада на засіданні 18 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт №7606 про внесення змін до законів «Про громадянство України» і «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до українського громадянства, повідомляють на сайті парламенту.

Відповідне рішення підтримало 309 народних депутатів України.

Окрім того, Рада проголосувала за скорочення періоду підготовки документа до другого читання.

«Метою ухвалення закону України є запровадження комплексного іспиту з основ Конституції України, історії України як умови для прийняття до громадянства України, а також приведення у відповідність до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» виконання умови щодо володіння державною мовою деякими категоріями осіб», – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Ті претенденти, які отримують громадянство за визначні заслуги перед Україною, або ті, хто проходить службу у Збройних Силах України й отримав громадянство, мають скласти три відповідні іспити упродовж двох років від моменту його отримання.

Законопроєкт про умови набуття громадянства України подав до Ради уряд наприкінці липня.

Контекст:

13 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства. Розгляд цього законопроєкту відклали у 2020 році, відтоді депутати до документа не поверталися.

Президентський законопроєкт №2590 передбачав, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і росіян, яких переслідують на батьківщині, від обов’язку відмовлятися від іноземного громадянства при набутті громадянства України. Окрім того, проєкт закону пропонував розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням.

На думку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, українцям необхідна можливість мати подвійне громадянство з іншими країнами, за винятком Росії.

gordonua.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я