Із засідання Секретаріату НСПУ

0
806

 

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського 28 грудня відбулося засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки.

Секретаріат затвердив рішення журі Літературної премії імені Павла Тичини. Відтак, переможцями стали Андрій Демиденко за поетичну збірку «Вибухають кульбаби» та Микола Славинський за поетичну збірку «Магічні кристали». 

Голова Спілки коротко доповів про результати діяльності НСПУ за 2017 рік. М.Сидоржевський наголосив на ключових результатах, яких досягла Спілка: успішне проведення двох позачергових письменницьких з’їздів – 31березня та 28 вересня. Зокрема, він зазначив, що за результатами з’їздів було вирішено два надзвичайно важливих питання для життєдіяльності організації, а саме реєстрація Статуту та збереження майна. Нагадаємо, що 23 жовтня мав відбутися ініційований податківцями суд, результатом якого могла стати втрата частини спілчанського майна, описаного в податкову заставу, однак Спілкою 20 жовтня було погашено податковий борг. Це вдалося зробити завдяки продажу за ціною 2 млн. 104 тис. гривень (80 тис. доларів) приміщення недобудованого ресторану в Одеському будинку творчості письменників. Таким чином, описане в податковий борг майно Спілки (а це Будинок письменників у Києві, Одеський будинок творчості письменників і Будинок письменників у Харкові) зняте з податкової застави, відтак загроза його втрати усунута. 

Як зазначив у своєму виступі голова НСПУ, серед основних проблем, які наразі залишаються у Спілці, є фінансовий голод, перегляд договорів оренди та ефективне використання майна. Впродовж наступного року ці та інші питання необхідно вирішити – зазначив голова НСПУ. При цьому він нагадав, що у листопаді 2018 року відбудеться черговий спілчанський з’їзд, на якому має бути обране нове керівництво НСПУ.  

Секретаріатом ухвалено рішення вважати припиненим договір про оренду між НСПУ і ТОВ «Банкова, 2» від 21 січня 2010 року — у зв’язку з закінченням терміну дії з 31 грудня 2017 року, а також беручи до уваги незаконні дії ТОВ «Банкова, 2», спрямовані на відчуження частини майна НСПУ і пов’язані з цим тривалі, впродовж чотирьох років, судові процеси.

Було розглянуто інші питання порядку денного.  Секретаріат вніс зміни до складу журі Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» у зв’язку з тим, що частина журі не працювала. Отож, до оновленого складу увійшли: Анна Багряна, Тетяна Винник, Дмитро Дроздовський, В’ячеслав Медвіль, Василь Неволов, Вікторія Осташ, Тетяна П’янкова, Володимир Поята, Всеволод Ткаченко, Володимир Цибулько, Олександр Клименко, Катерина Девдера, Марія Морозенко, Світлана Короленко.

Також було внесено зміни до складу журі Премії імені І.Огієнка (м. Житомир). Відтак, до складу журі від НСПУ увійшли В’ячеслав Медвідь, Михайло Сидоржевський і Тетяна Пишнюк. 

Прес-служба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я