На засіданні Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки.

Так, було призначено дату проведення конференції Луганської обласної організації, вона відбудеться 26 березня у Харкові; в.о. голови Рівненської організації затверджено І. Баковецьку. Заступник голови НСПУ В. Шовкошитний звітував про підготовку книжкових фестивалів, один з яких – книжкова толока «Уманська Січ» відбудеться 16 березня. М. Сидоржевський підкреслив важливість цього напрямку роботи. О. Бакуменко оголосив список із 8-ми цьогорічних стипендіатів, серед яких претенденти на довічні та дворічні стипендії. Окремою ухвалою члени Секретаріату визначили дату проведення наступного засідання Правління НСПУ (8 квітня), іншою ж одноголосно затвердили на посаду виконуючого обов’язки директора видавництва «Український письменник» М. Славинського (остаточне призначення в компетенції Правління). Після короткого слова М. Славинського стосовно перспектив роботи видавництва О. Божко запропонував колезі деталізувати програму і доповісти стосовно поточного стану видавництва та плану поліпшення його роботи на наступному засіданні та Правлінні. 

Нагадаємо, що 2016 рік оголошено роком пам’яті про трагедію на Чорнобильській АС, тому присутні підтримали кандидатури В. Шовкошитного та Ю. Щербака на звання Героїв України у відповідь на звернення Міжнародного фонду «Діти Чорнобиля». Продовжується підготовка до Шевченківських свят «В сім’ї вольній, новій…». Створено комісію із роботи над творчою спадщиною М. Біденка, а також робочу групу з питань поліпшення шкільних програм української та зарубіжної літератур. Крім того, з ініціативи НСПУ та Тернопільської ОО увалено рішення створити Міжнародну літературну премію ім. У. Самчука на чолі з головою Тернопільської обласної організації НСПУ О. Смиком, склад журі буде сформовано на наступному засіданні. 

Голова НСПУ М. Сидоржевський звітував про вкрай складну фінансову ситуацію у зв’язку із підвищенням Київською владою розміру земельного податку за користування земельною ділянкою за адресою вул. Банкова, 2, який здатен просто-таки знищити НСПУ. Розмір земельного податку збільшується і для інших творчих спілок. Але робота у цьому напрямку проводиться: вже на 12 березня запланована зустріч високопосадовців із усіма головами творчих спілок, присвячена саме питанню оподаткування. «Сподіваємося на раціональність і виваженість рішень влади», – завершив голова НСПУ. 

Прес-служба НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я