Спілка письменників закликає Президента підписати закон про заборону ввезення російських книг

0

Секретаріат Національної спілки письменників України звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом підписати закон про заборону ввезення російських книг і розповсюдження видавничої продукції держави-агресора!

Текст звернення оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці голова НСПУ Михайло Сидоржевський.

Нижче – текст звернення.

Вельмишановний пане Президенте!

Ми, українські митці, закликаємо Вас підписати закон про заборону ввезення і розповсюдження видавничої продукції держави-агресора, що отримав №2309-IX (відповідний законопроект мав №7459). Цей закон Верховна Рада ухвалила 19 червня 2022 року, а наступного дня його підписав голова парламенту Руслан Стефанчук, після цього закон було направлено Вам на підпис.

Відтоді минув рік.

Усі громадяни України, яким не байдужа доля їхньої держави у цей вирішальний і надскладний для української історії час, стурбовані тим, що стратегічно важливий для нашої країни закон, який передбачає заборону ввезення й розповсюдження російського друкованого слова, досі не підписаний Вами. Але ж не забуваймо, що друковане слово – це теж зброя, і ця зброя вельми потужна, оскільки здатна вбити людську душу, посіяти в ній сумніви, вагання, викривлені російською пропагандою збочені наративи щодо України й української нації. В умовах війни, у яких опинилася наша держава, друкована російськомовна продукція – це один із різновидів потужної російської пропаганди, яка паплюжить історію України, її мову і націю.  Ми не знаємо, з якої причини цей закон іще й досі не підписаний Вами. Це дивує, тому що для всіх нас, українців, які переживають війну, Ви вже зробити й робите далі чимало, аби зберегти нашу державу і відновити її кордони.

З огляду на мовчання з Вашого боку, було створено електронну петицію, яка вже набрала 25 тисяч електронних підписів, аби Ви розглянули цей закон і нарешті підписали його.

Мусимо нагадати, що цей закон рік тому ухвалила абсолютна більшість народних обранців (він набрав 306 голосів) – і жоден із присутніх тоді на засіданні не виступив проти і не утримався. Це ще раз доводить його стратегічну важливість.

Нагадаємо, що цей документ забороняє ввезення і розповсюдження в Україні видавничої продукції з росії, білорусі, а також тимчасово окупованих територій України. Він унеможливлює ввезення і розповсюдження видавничої продукції антиукраїнського змісту, а значить стоїть на сторожі джерел духовності нашої держави, обороняє її духовні кордони.

Нас вельми турбує й те, що російськомовна книжкова продукція і далі вільно ввозиться в Україну і реалізується тут, таким чином живлячи бюджет війни сусідньої держави-агресора. Бо, на наше переконання, це теж окупація. Духовна окупація України російськомовними виданнями, що стоїть нарівні з окупацією фізичною.

Наводимо цитату з Петиції: «Закон не потребує ні копійки бюджетних витрат і має визначальне значення для майбутнього всієї книжкової галузі. 20 червня 2022 року він переданий Вам на підпис, однак, попри одностайне рішення парламенту, рекомендацію Кабміну і вимоги Конституції, досі не підписаний».

До того ж, як відомо, цей закон публічно підтримали провідні українці митці, які зараз і в Україні, і на міжнародних майданчиках дбайливо й старанно вибудовують нову потужну концепцію і модель української національної культури, культури, що здатна боротися, культури, що здатна перемагати.

Ми, українські письменники, цілковито переконані, що цей закон наближає нашу загальну Перемогу над російськими окупантами, оскільки працюватиме, як потужна духовна зброя проти російського імперіалізму.

Ми переконані, що це актуальне питання буде вирішене Вами, шановний пане Президенте, в конструктивному ключі, і віримо, що Ви підпишете цей закон і він запрацює на благо всієї України як один з основних законів, який закладає незрушний підмурівок суверенної України.

Секретаріат Національної спілки письменників України

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я