Митців, які боронять Україну, запрошують узяти участь у проеєкті «Досвід війни: Українські голоси». Цей проєкт соціальної дії «Experience of war: Ukrainian voices» («Досвід війни: українські голоси» був підтриманий Британською Радою. Він покликаний згуртувати українців через творчість, розповісти про митців, які воюють за Україну (зокрема, письменників), які переживають війну в Україні на власному досвіді, їхні натхненні приклади та творчість.
Прєкт передбачає проведення п’яти онлайн-зустрічей із творцями із залученням широкої аудиторії та видання книги, в якій будуть представлені найкращі зразки творчості митців про війну в Україні. Авторами та менеджерами проекту є Володимир Віхляєв, член Національних спілок письменників та журналістів України, академік Міжнародної літературно-мистецької академії України, ексголова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України. Також менеджером проекту є Ярослав Карпець, член Національних спілок письменників та журналістів України, культурний діяч, організатор культурно-мистецьких подій у Києві, редактор стрічки новин сайту журналу «Дніпро».
Проєкт познайомить читача з авторами мистецьких творів та авторів один з одним, допоможе зануритись у індивідуальний досвід митця через приналежність його до певної громади, а також покаже цей досвід у всеукраїнському масштабі, відкриє нові імена, сприятиме усвідомленню сили і значення слова, осмисленню теми війни в Україні, і, зокрема, можливих шляхів відбудови України.
Через онлайн-зустрічі представники різних громад зможуть комунікувати з митцями інших громад, поколінь, досвідів та їхніх історій, пов’язаних із війною. Це посилить інформаційний фронт у війні проти росії.
Після завершення проєкту читачі бібліотек і широка громадськість матимуть змогу ознайомитись із надрукованою книгою.
Організатори просять тих митців-воїнів, які хочуть взяти участь у проєкті, надсилати автобіографію, фото в хорошій якості та мистецький доробок на електронну пошту: experienceofwarukrainianvoices@gmail.com
Проєкт має короткі строки виконання: твори потрібно надіслати до кінця серпня.
Ідея проєкту виникла у рамках «Active Citizens Camp» («Табір активних громадян») для молодіжних лідерів на тему «Social cohesion» («Соціальне згуртування»).
«Active Citizens» («Активні громадяни») – це програма, яка поєднує активістів із 77 країн, що реалізовується Британською Радою за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми House of Europe, метою якої є підтримка професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС.
Проєкт утілюється в межах Active Citizens Camp, який є частиною програми House of Europe за фінансової підтримки Європейського Союзу та адмініструється ГО «Місто Активних Громадян».
litgazeta.com.ua
Прокоментуєте?