Відбулося засідання Правління НСПУ

0

Сьомого вересня  під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулися засідання Секретаріату та Правління НСПУ, на яких було обговорено важливі питання  життєдіяльності Спілки й ухвалено відповідні рішення.

На розширеному засіданні Секретаріату, яке відбулося перед засіданням Правління НСПУ, було затверджено порядок денний Правління НСПУ. 

На Правлінні ухвалено рішення скликати 28 вересня (четвер) позачерговий (ІХ) з’їзд письменників, який відбудеться у Будинку письменників. Норма представництва – 1 до 20 письменників (члени Секретаріату НСПУ — поза квотою, але, згідно з ухвалою Правління, мусять бути включені до списку делегатів за місцем реєстрації). 

Затверджено порядок денний з’їзду:

1. Затвердження Статуту НСПУ

2. Про передачу в заставу частини нерухомого майна Одеського БТП з метою виконання договору про фінансову допомогу (позику) і погашення податкового боргу НСПУ, а також про відчуження частини нерухомого майна НСПУ.

3. Розгляд і затвердження, з метою ефективного використання майна НСПУ, умов договору оренди Одеського БТП.

4. Щодо ефективного використання майна пансіонату «Нафтуся».

Питання відчуження частини нерухомого майна НСПУ зумовлене необхідністю погашення податкового боргу НСПУ (близько 1,8 млн. грн.). Такий борг виник внаслідок запровадження Київрадою кабального земельного податку (157 тис. грн. в місяць). У разі несплати боргу існує реальна загроза втрати через суди, ініційовані податковими службами, спілчанського майна, а саме: Будинку письменників у Києві, Одеського будинку творчості письменників і Харківського будинку письменників. Фактично, як наголосив М.Сидоржевський, йдеться про цинічну спробу рейдерського захоплення майна Спілки з перспективою її фактичного знищення як впливової громадської організації, котра стоїть на державницьких україноцентричних позиціях. У цих брудних підкилимних ігрищах, як зазначив очільник НСПУ, беруть участь як зовнішні сили, так і окремі члени Спілки,зацікавлені в дестабілізації і компрометації її керівництва.

До питання затвердження Статуту НСПУ довелося повертатися після відмови Міністерства юстиції в реєстрації Статуту, проголосованого на з’їзді 31 березня 2017 року.   

Голова НСПУ Михайло Сидоржевський доповів про становище в НСПУ. Голова відмітив, що Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій… » було проведено на високому рівні, відбулися звітно-виборні збори в Житомирі, плануються збори на Луганщині, в Сумах та Донецьку.  Також голова нагадав, що Секретаріат НСПУ зобов’язує  всіх членів, які перебувають на обліку в Донецькій та Луганській ОО НСПУ і переїхали на тимчасове чи постійне проживання в інші регіони, в термін до 1 вересня (може бути подовжено) стати на облік в ОО за місцем фактичного проживання. Згідно рішення Правління від 3.03.17, було проведено перевірку майна НСПУ, порушень не виявлено. Успішно проведено проект «Гранослов», на жовтень готуються наради молодих у Львові і Одесі, спільно з фондом «Повернись живим» проведено благодійні лекції (зібрано 1500 грн.). Плідно працює видавництво «Український письменник». Цього року буде представлене на Львівському Форумі. На жаль, видавництво зіткнулося з серйозними проблемами. Поліція відкрила досудове провадження з приводу завищення у 2015 році суми витрат на видання книжок за державною програмою «Українська книга». Заборгованість за комунальні послуги становить майже сто тисяч гривень. Щоб розв’язати проблему, видавництво починає співпрацювати з перспективним орендарем складського приміщення (130 м2). Найближчим часом це приміщення завдяки ДУМу НСПУ буде перетворено на арт-простір, де чільне місце займатимуть видання «Українського письменника». Проведено кілька літературно-мистецьких фестивалів (у Бородянці, Макарові, Борисполі, Ірпіні та Бучі).  Також голова НСПУ доповів про складне фінансове становище у Спілці.  Податковий борг становить 1 млн. 765 тис. грн. 

Відбулася ротація у складі Правління НСПУ та Секретаріату НСПУ. Згідно ст. 4.14 (в) Статуту НСПУ ухвалено рішення вивести зі складу Правління М. Пасічника, В. Загороднюка, В. Горбатюка, Л. Романчук. Кооптувати до складу Правління С. Гресь (Штатська), О. Гунька, П. Маліша, М. Шевченка. Відповідно до ст. 4.14 (в) Статуту НСПУ ухвалено рішення кооптувати до складу Секретаріату М. Шевченка як секретаря по роботі з обласними (територіальними) організаціями. 

Також було обговорено питання редакційної політики газети «Літературна Україна».

Правління ухвалило рішення вийти зі складу засновників журналу «Березіль» та доручити голові НСПУ виконати всі необхідні юридичні дії.  

Прес- центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я