Мовний інцидент на футболі: Кремінь вимагає пояснень

0

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь просить надати пояснення щодо інциденту, який стався під час футбольного матчу 15-го туру УПЛ «Львів»-«Колос» між арбітрами та головним тренером однієї з команд.

Про це йдеться у його листі до голови Української асоціації футболу Андрія Павелка, передає ukrinform.ua із посиланням на пресслужбу уповноваженого.

Мовний омбудсмен нагадав, що 20 листопада 2020 року на адресу УАФ направив листа з проханням ужити додаткових організаційних, інформаційних та інших заходів на забезпечення виконання вимог Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо обов’язкового застосування державної мови у своїй діяльності.

 «Проте з відкритих джерел стало відомо про інцидент, який стався на матчі 15-го туру УПЛ «Львів»-«Колос» між головним тренером львів’ян Віталієм Шумським та арбітрами матчу Миколою Кривоносовим і Віктором Копієвським, у діях яких можуть бути ознаки порушення норм закону», — зазначив Кремінь.

Він просить упродовж двох тижнів надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред’явлення жовтої картки тренеру ФК «Львів» за можливою ознакою мовної дискримінації.

Раніше ЗМІ повідомили, що 20 лютого на матчі 15-го туру УПЛ «Львів» — «Колос» стався інцидент між суддями та головним тренером львівської команди Віталієм Шумським, який звернувся до арбітра Миколи Кривоносова з вимогою спілкуватися українською. За словами Шумського, арбітр не дослухався до його прохання, а натомість сказав головному рефері Віктору Копієвському показати тренеру жовту картку.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я