Триває прийом текстів та візуальних есеїів на конкурс про пандемію «Запалення»

0

«ЧИТОМО» нагадує: Your Art запрошує всіх охочих долучитися до творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19. «Запалення» — це open call для текстів та візуальних есеїв, що увійдуть до однойменного тематичного збірника.

«Запалення» — проєкт про фіксацію та осмислення моменту пандемії. Він є також індивідуальним і водночас колективним coping mechanism для реальності, в якій ми опинилися чи ще опинимося.

Формат

Частина матеріалів виходитиме онлайн протягом року. Інші увійдуть до тематичного збірника, що вийде друком весною 2021 року.

Тексти: есеї та статті — філософські, поетичні, публіцистичні, спекулятивні.

Візуальні матеріали: малюнки, фотографії, візуальні есеї, графіка.

Гонорар варіюватиметься від 2000 до 5000 гривень.

Теми

  • Пористі межі

Якщо вірус нагадує, що кожен з нас є лише контейнером для життя, яке не вповні належить нам, — як ми розуміємо тілесність, суб’єктність, вразливість, особливо, коли межі свого «я» та межі «іншого» є критичними, але не очевидними? Як ми можемо говорити про тіло в контексті гео- та біополітик, де саме визначення «життя» чи «людини» не є універсальним?

  • Пластичні матерії

Вірус трансформує життя — від його органічного розуміння до соціального та геополітичного. Ми мусимо адаптуватися до нового світу, можливо, ще до того, як встигаємо зрозуміти, що цей новий світ означає. Ізоляція чи метаморфози? Якими є практики та досвіди перевинайдення стосунків з власним тілом, предметами, іншими людьми чи явищами? Якщо піти трошки далі — які симпоетичні форми буття ми могли б уявити?

  • Одивнена нормальність

Розмита тривога, стійка непевність, соціальна дистанція, стерильні дотики, міська порожнеча, турбота відстанню, підозрілий погляд, привітна тиша, потреба мовчати, потреба писати — старий-новий побут і ми в ньому. Відчуття, для яких є чи ще немає простих категорій. Як зміниться мова та культура відповідно до цих нових явищ?

  • Холодна близкість

Проголошена унікальність цієї пандемії в її технологічному статусі, який, як фармакон, є водночас зцілюючим і отруйним. Системи відстеження можуть гарантувати захист, а можуть — виключення. Тисячі кілометрів кабелів з’єднують світ для колективної паніки чи солідарності. Любов, ненависть, турбота та співчуття переїхали онлайн. Якими є близькість, спільність, співучасть у світі, що опосередкований платформами і гаджетами?

  • (Над)звичайні ситуації

Що означає загроза втрати суверенності тіла (проникнення вірусу) там, де більшою загрозою є втрата суверенності країни (проникнення силових режимів)? Що означає втручання там, де тіло країни вже багато років — відкрита рана? Що означає надзвичайна ситуація там, де кожен день — нова боротьба? У цій темі ми чекаємо на матеріали про політичні та критичні інфраструктури, що давно не працюють. Тепер пандемія — як магнітний порошок для відбитків пальців — робить невидиме видимим, проявляє непроявлене, ледве помітне робить виразним малюнком.

Ви можете надихнутися однією з тем чи запропонувати щось радикально своє.

Як взяти участь

Надсилайте тексти та візуальні матеріали на поштову скриньку zapalennia@supportyourart.com

Текст може бути 8000 знаків або менше.

Фото можуть бути вертикальні чи горизонтальні, але не менше 300 dpi у форматі А5.

Останній термін подачі текстів: 11 Жовтня 2020. Проте можна подаватися раніше і пізніше, оскільки частина матеріалів публікуватиметься в онлайн — на сайті Your Art.

Для відібраних матеріалів передбачений гонорар. Якщо ви хотіли б порадитися щодо своєї ідеї перед її реалізацією — будь ласка, надсилайте стислий опис (250–300 слів).

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я