6 книг про Крим: рекомендує Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

0

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим підготувало для вас добірку цікавих книг про Крим і не лише:
 
1. «Кримський інжир / Qirim inciri» (укладачі: Alim Aliev, Anastasia Levkova).
Це серія книжок, де зібрані найкращі твори, подані на конкурс, організований Кримським домом, — українською та кримськотатарською мовами, проза та поезія, оригінали й переклади.
Твори-оригінали дозволять доторкнутися до автентичної кримсько­татарської культури, відчути кримську природу, заглиби­тися в темні сторінки історії півострова, зрозуміти світовідчут­тя кримців і кримчан сьогодні. У творах кримсько­татарською мовою обізнаний читач зауважить особливості різних діалектів і стилів. Дитячі твори і розважать, і вчитимуть, покажуть, як традиційні цінності можуть бути вплетені у сучасні реалії.
 
2. «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» (Наталя Гуменюк).
Це збірка репортажів із тимчасово окупованого Криму, куди журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр.
У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда?
Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися.
Ця книжка є голосом окупованого Криму, його багатоголоссям, де окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.
 
3. «Люди «сірої зони»: Свідки російської анексії Криму 2014 року» (авторки проєкту: Олена Халімон, Анна Андрієвська ).
У збірці свідчень про російську окупацію Криму 2014 року йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію». Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим це обернулося для його мешканців? Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові? Відповіді на ці та інші питання дають кримчани, які стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.
 
4. «Крим Керіма» — це видання, що допоможе дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів із дітьми та глибшого розуміння трагічних сторінок історії Криму.
В анотації йдеться: «Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня все це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином — вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити і віру в людей?».
 
5. «Мустафа Джемілєв. Незламний» (автори — Алім Алієв та Sevgil Hayretdın, Qızı Musaieva).
Це не просто біографічний роман. Це розповідь про Крим та життя Мустафи Джемілєва, які тісно пов’язані один з одним. Видання дає уявлення про долю кримських татар та боротьбу цілої нації за вільне життя.
У виданні читач знайде п’ятдесят годин інтерв’ю, журналістські розслідування, історичні хроніки та фотографії з архіву, деякі з яких надруковані вперше.
 
6.І наостанок — важливе наукове видання для всіх, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного права «Анексія Криму» — міжнародний злочин: Монографія» (автор — Олександр Задорожній).
Це комплексне міжнародно-правове дослідження відносин, пов’язаних із міждержавною взаємодією Російської Федерації та України з «кримського питання» після відновлення їхнього державного суверенітету (1991–2014 рр.) і впродовж російської агресії у Криму, спрямованої на анексію півострова.
Читайте і діліться враженнями. А також поширюйте допис — хай про ці книжки довідається якомога більше людей.

Джерело: facebook.com.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я