Відбудеться захід «Десятиліття окупації. Герої українського Криму: Геннадій Афанасьєв»

0

20 лютого у київському просторі PEN Ukraine відбудеться захід «Десятиліття окупації. Герої українського Криму: Геннадій Афанасьєв».

Саме 20 лютого вважається днем початку окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя. Український ПЕН спільно з Центром прав людини ZMINA та Центром громадянських свобод вирішили розповісти про початок 10-річної окупації через історію одного зі сміливих кримчан, який ціною власної волі та життя боронив Україну.

Геннадій Афанасьєв із самого початку боровся проти російської окупації Криму. За це він був незаконно затриманий і засуджений окупаційною російською владою за звинуваченням у тероризмі. Активіст провів 767 днів у російській неволі, де зазнавав катувань. Його визнали політв’язнем. Після повернення додому Геннадій долучався до правозахисних акцій і боротьби за звільнення інших бранців Кремля на міжнародних майданчиках. З першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну він узяв до рук зброю. Геннадій загинув 18 грудня 2022 року поблизу Білогорівки на Луганщині.

Під час вечора пам’яті відвідувачі зможуть почути уривки книги Геннадія Афанасьєва «Піднятися після падіння», переглянути фрагменти його останнього і досі неопублікованого відеоінтерв’ю, а також написати листи кримським політв’язням.

У заході візьмуть участь:

Ольга Афанасьєва – мати Геннадія Афанасьєва;

Людмила Афанасьєва – вдова Геннадія Афанасьєва;

Олександра Матвійчук – правозахисниця, голова Центру громадянських свобод;

Володимир Притула – журналіст, керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії»;

Марина Гримич – письменниця, авторка книги «Умерови: Історія родини на тлі кримськотатарського національного руху ХХ–ХХІ століття».

  • Модеруватиме подію правозахисниця Людмила Янкіна.

Вечір пам’яті Геннадія Афанасьєва відбудеться за адресою: простір PEN Ukraine, вул. Лук’янівська, 14а.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я