Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

0

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших українських друзів є українська мова, освіта, культура та література. Це знає і агресор, і саме тому від початку вторгнення він цілеспрямовано намагається знищити українську культуру. Знищення друкарні “Фактор-Друк” завдало дуже відчутного удару по українській культурі. Ми висловлюємо нашу солідарність з нашими українськими колегами та друзями, а також з родинами загиблих. Ми зобов’язуємося продовжувати робити конкретні кроки цього року, як і в попередні роки, на підтримку української освіти та літератури», — ідеться в заяві Радована Ауера, директора виставки.

Чеські видавці також закликали купувати книжки українською мовою упродовж виставки: «Якщо у вас є друзі, колеги, сусіди-українці, ви можете купити їм книжки рідною мовою, які зараз для них малодоступні. На українському стенді ви також знайдете книжку “Комікси для України”. Для підготовки цього видання відомі творці коміксів об’єдналися, щоб принести абсолютно нові історії зі своїх найвідоміших світів. Книжка видана видавництвом Nakladatelství CREW власним коштом. Всі кошти, отримані від її продажу, будуть спрямовані постраждалим та сім’ям жертв харківського теракту».

Крім того, чеські колеги згадали про Книжковий Арсенал і про дружні зв’язки між фестивалями: «Історія цієї події і те, що українська книжкова індустрія продовжує працювати, попри агресію, є для нас великим натхненням і доказом того, що книга і читання є необхідними в сучасному світі».

Як повідомлялося, німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів також висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові.

Нагадаємо, 2022 року чеський книжковий ярмарок «Світ книги» припинив співпрацю з видавцями з росії.

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я