Українська мова витісняє російську, вона стає політичним інструментом, і це добре – професор

0

В Україні українська мова витісняє російську. Дедалі більше політиків розуміють, що утвердження української – це практична річ і мова стає політичним інструментом.

Про це в коментарі obozrevatel.com сказав професор, доктор філологічних наук, мовознавець Богдан Ажнюк. Він зазначає, що українська мова непогано виходить із мовної підпорядкованості.

«Українські політики дедалі більше розуміють, що утвердження української мови — це не є питання сентиментів, це є практична річ. Вона їм корисна навіть в егоїстичних інтересах. Вийшли із сентиментальної парадигми, коли це було віршованими рядками: «Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває». Це перейшло в парадигму чисто політичних інструментів, і це добре для України. Тому що зараз ці два моменти працюють синергетично і здатні за історично короткий період вивести Україну на ту ситуацію, яка є в Чехії – чеська мова домінує безапеляційно», – сказав Ажнюк.

За його словами, якщо є політична воля, суспільні сили й національна солідарність – тоді екологія мови поліпшується.

«Якщо ми порівняємо Україну з Ірландією і Білоруссю — це одна картина, а з Литвою і Чехією — то це інша картина. Прага століття тому вся була німецькомовною, Вільнюс був польськомовним. Україна десь у середині цих параметрів перебуває», – додав мовознавець.

Як повідомляв OBOZREVATEL, після 16 січня, коли вся сфера обслуговування в Україні перейшла на державну мову, громадяни почали масово писати скарги про порушення. А в деяких містах розгорілися величезні скандали через те, що статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» не дотримуються.

Антоніна Карташева

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я