Чи відчиняються двері книговидання скрипковим ключем?..

0

Хто свого часу вивчав музичну літературу, знає, що біографії композиторів – невід’ємна складова їхніх творів. І потрібно включити увагу, щоб запам’ятати всі їх життєві перипетії. Коли, слухаючи музику, включаються емоції — вони допомагають засвоїти матеріал, але роки життя її авторів ніяк не хочуть лишатися в пам’яті.

Письменниця Ольга Полевіна (м. Кропивницький) пропонує йти іншим шляхом: її книжка «Володарі скрипкового ключа» – короткі оповідання про композиторів, основані на цікавих фактах їхніх біографій. Вона починає оповідь не зі стандартних фраз «народився в місті… у … році…», а раптово вводить читача у світ цікавої людини, починаючи з незвичайного випадку, майже пригоди. На цей гачок потрапляє увага читача, і він уже не в змозі відірватися від оповідання… А потім виявляється, що він читає про великого композитора, якого бачив на портреті, але не зміг запам’ятати ані слова про нього. А в оповіданні парадний портрет оживає.

Ефект присутності: читач стоїть поряд із ним і відчуває його. Непомітно йдеться і про місто народження, і про час, і про те, що саме написав цей митець… Читач усе це наче бачить, наче дивиться фільм, – і ця емоційно зафарбована інформація вже не забувається….

До речі, усі книжки Ольги Полевіної саме такі: з першої сторінки вони захоплюють і не відпускають, поки не дочитаєш до кінця.  Це – щасливий дар письменниці. І вона його використовує в книжці, призначення якої – познайомити молодь із відомими постатями. Книжка безцінна для учнів мистецьких і загальноосвітніх шкіл, студентів музичних коледжів, а також для всіх, кого цікавить музичне мистецтво. Після неї хочеться послухати музику цих митців і продовжити знайомство з ними.

18 оповідань про найвідоміших композиторів  XVII-XX ст., серед яких три новели присвячені українським композиторам Семенові Гулаку-Артемовському, Миколі Лисенкові та Миколі Леонтовичу.

 Рукопис книжки 2020 року став переможцем престижного міжнародного літературного  конкурсу «Коронація слова».

Ольга Полевіна працює в різних жанрах: поезія, поетичний переклад, проза – повісті, романи; література для дітей. Вона – член НСПУ, лауреат багатьох міжнародних і всеукраїнських літературних конкурсів, голова обласного літературного об’єднання «Степ» ім. В.Погрібного, а також – викладач фортепіано й директор музичної школи. Тобто, книжку про музикантів писав письменник і музикант.

25 жовтня в головній книгозбірні області ім. Д.Чижевського Ольга Полевіна познайомила читачів із майбутньою книгою, рукопис якої ще не виданий. Присутні – літератори та викладачі – із захоплення слухали авторку. Директори мистецьких шкіл зацікавилися твором, який може допомогти учням невимушено і з цікавістю ввійти у світ музики.

Можливо, завдяки фінансуванню книговидання області, або спонсорської допомоги, або ще якогось дива, яке трапиться найближчим часом, ця книжка  буде надрукована. На неї чекають. Вона не буде зайвою в міських та шкільних бібліотеках. До того ж – це чудовий додаток до дипломів учням-переможцям мистецьких конкурсів.

«Це мій подарунок рідному місту, – посміхається авторка, – бо все життя намагаюся знайти «найкоротші шляхи передачі інформації» своїм учням. З емоціями вона «заходить» швидше. Рукопис готовий до друку. Книжка написана п’ять років тому, і я сподіваюся, що вона  колись  таки дійде за призначенням».

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я