Бібліотека села Сагунівка у Черкаському районі отримала майже сім сотень нових книжок. Літературу надав Український інститут книги за популяризацію сільської бібліотеки у соцмережах, розповіла «Супільному» бібліотекарка Ніна Пустовойченко.
Усього книгозбірня отримала 684 нові книжки. Її відвідують 650 читачів, із них 400 – це школярі.
Шестирічна Вікторія Губська ходить до бібліотеки із сестричкою-близнючкою та мамою. Поки мама Олена обирає літературу для себе, дівчатка переглядають нові дитячі книжки.
![Читають Орвелла та чекають новинок: сільські бібліотеки Черкащини отримують сучасні книги](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/9722ea927953957b.jpg)
«Наразі читаю класичну українську літературу, Ольгу Кобилянську. Також мені подобається Орвелл. На черзі нові книги, які привезли», – розповіла пані Олена.
На думку місцевої жительки Любові Царенко, друковану книжку не замінить ніщо:
«Для чоловіка беру, бо йому важко ходити. Він полюбляє історичні книжки. А я люблю класику і про кохання. Також сучасних авторів читаю, Люко Дашвар мені дуже подобається. Крім того, читала Орвелла, я відкрила для себе цього письменника».
![Читають Орвелла та чекають новинок: сільські бібліотеки Черкащини отримують сучасні книги](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/99d869d606e04cfb.jpg)
Брала жінка книги із нових надходжень. Без поради бібліотекарки Ніни Василівни не обходиться жоден її похід до закладу.
«Кожна новинка, кожна нова книга – це як подія. А з яким інтересом діти все роздивляються, як їм це подобається», – розповіла читачка.
За словами бібліотекарки Ніни Пустовойченко, всі отримані книги позначають спеціальними наліпками – емблемою Українського інституту книги.
![Читають Орвелла та чекають новинок: сільські бібліотеки Черкащини отримують сучасні книги](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/68fd8ac8711376e8.jpg)
У цій бібліотеці Ніна Пустовойченко працює два роки і за цей час, розповіла, вперше таке значне оновлення фонду:
«В умовах карантину доводиться працювати у соцмережах і висвітлювати там свою діяльність. Мабуть, помітили нашу роботу. Ми вдячні за можливість порадувати наших користувачів новинками».
![Читають Орвелла та чекають новинок: сільські бібліотеки Черкащини отримують сучасні книги](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/966654a32b549162.jpg)
Література надійшла у 25 бібліотек області, розповіла завідувачка відділу обласної універсальної наукової бібліотеки імені Шевченка Людмила Посипайко.
Що відомо
- 13 з половиною тисяч книг отримала обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від «Українського інституту книги». Уся цю літературу розділили між бібліотеками у Черкасах та громадах області.
- Заклади, до яких ходять діти та дорослі, отримає партію із 684 нових книжок. Усі книги нові та сучасні, зауважила завідувачка відділу формування фондів Людмила Посипайко.
- Література надійде у 25 найкращих бібліотек області, пояснила Людмила Посипайко. Для цього заклади мають відповідати певним вимогам: бібліотека має себе рекламувати у соцмережах, висвітлювати свою роботу та популяризувати книгу та читання.
Оксана Швед, Ірина Філенко
Фото — «Суспільне. Черкаси»
suspilne.media.
Прокоментуєте?