Колектив утілив у життя цікаву ініціативу — щойно здійснив творче турне Францією і Німеччиною. Це не перша поїздка за кордон творчого колективу із селища Долина. Мета – допомога ЗСУ.
Виступаючи минулого місяця у містечках Польщі, вдалося зібрати 30 тисяч гривень, за які військові купили та розмістили на «нульовій позиції» сучасний прилад нічного бачення. Цей прилад є життєво важливим для відбиття нічних набігів російських загарбників і допоможе зберегти життя наших хлопців!
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/IMG-20230617-WA0011-1024x768.jpg)
У Франції та Німеччині відбулося понад 10 концертів. Мистецький колектив дарував своїм шанувальникам іскрометні запальні танці та душевні українські пісні.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230616_173609-1024x473.jpg)
Дружній колектив у кліп ока створює приязний клімат, змушує присутніх не лише плескати в долоні, а й притопувати, підспівувати, одночасно виконуючи функцію мистецького дипломатичного посла. Бо однаково захопливо сприймають концерт німці, сирійці, українці, китайці.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230616_172740-1024x473.jpg)
Не вперше у своїй журналістській та письменницькій практиці зустрічаю таку щирість, відвертість, яку подарували організатори концерту сестра греко-католицької церкви Соломія та хореограф Анастасія Лопух.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/IMG-20230617-WA0008-768x1024.jpg)
Про важливу мистецьку та дипломатичну місію під час війни в Україні, яку розв’язала росія на нашій землі, та суттєву допомогу ЗСУ говорила від імені української громади Гайльбронну, вітаючи артистів із бойківського краю
Віра Марущак, голова МОО НСПУ, член товариства «Україна-Світ»