Кембриджський словник вибрав слово 2023 року

0

Укладачі Кембриджського словника обрали словом 2023 року hallucinate («галюцинувати»). Про це повідомили на сайті словника.

Укладачі зазначають, що протягом 2023 року до словника додали нові визначення, наприклад large languale model (велика мовну модель — LLM), generative AI (генеративний штучний інтелект) і GPT.

Як стверджують укладачі словника, традиційно hallucinate означає те, що хтось відчуває щось, чого не існує — через стан здоров’я або вживання наркотиків, але тепер це також стосується штучного інтелекту.

«У 2023 році стало зрозуміло, що ця нова доступна технологія далека від досконалості, оскільки здатна продукувати неправдиву інформацію — галюцинації — і представляти її як факт», — заявили укладачі словника.

«Той факт, що штучний інтелект може «галюцинувати», нагадує нам, що людям все ще потрібно використовувати свої навички критичного мислення для використання цих інструментів. ШІ чудово вміє обробляти величезні масиви даних, щоб витягти конкретну інформацію та консолідувати її. Але чим оригінальнішими ви від них вимагаєте бути, тим більша ймовірність того, що вони зіб’ються зі свого шляху», — додала менеджерка видавництва Кембриджського словника Вендалін Ніколс.

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я