На Львівщині відбулася творча зустріч поета Олеся Дяка з вимушеними переселенцями

0
511

Не зі своєю родиною поет Олесь Дяк відзначав цьогоріч  це величне, одне з найбільших українських свят. Він вибрався до Пустомитівської громади, що під Львовом, до приміщення ліцею №2 імені Василя Кучабського, де розміщений пункт тимчасового прихистку вимушено переміщених осіб. Із собою прихопив зо три десятки своїх книжок та до сотні  Великоднього випуску найновішого номера письменницької газети «Літературна Україна».

Організатори літературного свята, а це передусім благодійний фонд Марії – Магдалини в особі голови пані Іванни Михайлишин, вирішили не змушувати біженців до присутності на заході, а люб’язно запросили усіх охочих… Їх виявилося немало. Усі вони з Луганщини.

«А хто сказав, що ми не любимо поезію і не вміємо «балакать» по-українськи!» — на самому початку дійства промовила одна з найсміливіших  молодиць. Ці слова і стали ледь не епіграфом творчої зустрічі з О. Дяком. Хоча, як згодом виявилося, жодний із присутніх у своєму житті не мав ще можливості чути «на живо» українського поета!..

Звучала не тільки поезія Олеся Дяка. У розмові брали участь і пані Тетяна Голдун – заступниця Пустомитівського міського голови, і директор ліцею пан Ігор Мадай, і пані Ганна Дідик – директорка КЗ «Центр надання соціальних послуг», і пані Оксана Читайло – депутат Пустомитівської міської ради. Усі об’єдналися в єдиному пориві, щоби біженці не почували себе обділеними й забутими, а як удома, серед своїх, у родинному затишку. Здається, мета була досягнута.

Усі охочі отримали книжки з автографом автора та примірники «Літературної України».

Пресслужба  Львівської обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я