Про «Камертон» пишуть у Чикаго

0
1221

Про Музично-поетичний салон «Камертон» відтепер знатимуть не тільки в Україні, а й далеко за кордоном! У новому номері відомого журналу української діаспори в Чикаго «Ukrainian people», який створила та очолює Ольга Руда, на цілу шпальту вийшла стаття про перший концерт «Камертона» та про можливості для молодих авторів, які відкриває цей проєкт.

Команда «Камертона» висловлює щиру вдячність головній редакторці журналу, а майбутнім переможцям нагадує про те, що в одному з номерів цього видання будуть опубліковані їхні твори!

Нижче розміщуємо текст опублікованої у «Ukrainian people» статті.

Кабінет молодого автора НСПУ

Міжнародний проєкт «Камертон»: поширюючи поезії молодих авторів України і діаспори

В Україні увагу мистецької спільноти привернув незвичний мультимистецький міжнародний проєкт – «Музично-поетичний салон «Камертон». Його започаткували «Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України» та Міжнародний благодійний культурно-науковий родинний фонд імені М. В. Лисенка за підтримки літературного агента із США Єлизавети Соломатіної задля підтримки та популяризації поетичної творчості молодих авторів як України, так і української діаспори. Партнерами проєкту стали кілька провідних вищих навчальних закладів, студії й видання, зокрема, і наш журнал.

31 січня у камінній залі київського Будинку письменників Національної спілки письменників було гаряче від емоційної напруги. У середовищі акторів, музикантів, письменників, журналістів, викладачів і численних глядачів відбулося відкриття «Музично-поетичного салону «Камертон».

До цього дійства команда молодих літераторів – Юлія Бережко-Камінська, Любов Лисенко, Ольга Ольхова та Олександр Козинець, які взяли на себе не лише обов’язки журі, а й організаторів, – ішли понад два місяці, залучаючи нових учасників і партнерів.

«Суть ідеї полягала в тому, щоби привернути більше уваги людей до поезії, довіривши її виконання професійним читцям і поєднавши з живою інструментальною музикою. Поезія витончує душу і це позначається потім на всьому, що людина робить і як вона живе. Але, приходячи навіть у дуже велику книгарню в Україні, із жалем помічаю: для книг поезії відведено лише одну-дві шафки, що говорить про низький інтерес і запит на поетичне слово. Тож проєктів, які підтримували би творчість талановитих поетів, має бути більше. І «Камертон» – один із них», – зазначила ініціатор і співзасновник проєкту – секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Юлія Бережко-Камінська.

Для втілення задуманого були запрошені партнери – Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського та Київський національний університет театру, кiно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, які радо відгукнулися. Згодом долучилися й представники Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра та Студія театру та кіно «Ромео і Джульєтта», а також студенти Інституту журналістики Національного університету ім. Т. Шевченка.

Ведучим концертів став заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Міжнародного благодійного культурно-наукового родинного фонду імені М. В. Лисенка, праправнук видатного композитора Микола Лисенко, якого більше знають як диригента (він співпрацював із багатьма колективами, серед яких – Національний академічний симфонічний оркестр України, оркестр та хор Литовського радіо і телебачення, оркестр «Fames Project» студії звукозапису «Orchestral Music Recording» та ін.).

У першому концерті взяли участь не лише майбутні актори і музиканти, а й зіркові гості: відомий український актор та режисер, народний артист України Володимир Талашко, засл. артистка України Мирослава Которович, акторка Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки Ганна Гринчак, лауреати міжнародних музичних конкурсів Тетяна Шафран, Олена Ертус, Георгій Вешапідзе, Ольга Березовенко.

У залі були присутні і деякі автори-фіналісти, чиї твори звучали у виконанні студентів Київського університету імені Карпенка-Карого. «»Камертон» – це свято літератури, театру, музики, художнього мистецтва. Цей проєкт буде розширюватися і набирати висоти. Це дійство не має аналогів», – ділиться враженнями Ірина Мостепан.

Несподівана і дуже перспективна пропозиція, яка вразила своєю новизною та оригінальністю, надійшла від відомого модельєра, засновниці українського бренду «VoleeYu Fashion House» Юлії Кацьянової, яка завітала на концерт. Послухавши твори молодих авторів, Юлія надихнулася на створення нової колекції жіночого вбрання, на якому були би вишиті фрагменти віршів фіналістів «Камертона», та на представлення його під час фінального концерту.

Цікаво, що «Музично-поетичний салон «Камертон» став основою для підготовки дипломної роботи студентки Київського інституту журналістики Анастасії Лісовіної. «Захопившись ідеєю поєднати поетичне слово з уст акторів із вишуканою музикою, ми несподівано знайшли ще одну ідею – створити проєкт у проєкті – «Медіаакомпонемент Камертону». Анастасія навчається у магістратурі з арт-журналістики, залучивши студентів молодших курсів, почала розкривати настрій, ідеї та задуми проєкту в коротких дописах, відео сюжетах, портретних замальовках про авторів та виконавців, та організовувати інформаційну підтримку», – зазначила голова журі Ольга Ольхова.

«На конкурс надійшло понад 600 творів із різних областей України і навіть з 11 країн світу. Однак ми націлені та те, щоб популяризувати лише якісну поезію, яку б з інтересом вивчали актори і потім читали люди на сторінках видань. Тому відбір жорсткий і його проходять не всі. Щоб тримати обраний рівень якості текстів, ми оголосили додатковий добір творів до 1 квітня 2020 року. Якщо хто хоче долучитися і надіслати свої поетичні твори (5 поезій українською мовою), зробіть це на адресу: lira7@ukr.net», – зауважила співзасновниця проєкту Любов Лисенко.

«Наша мета – не просто провести низку концертів упродовж року. А – якомога ширше поширити поезію серед людей. Тож добірки найкращих творів будуть відзняті на відео, а також опубліковані у друкованих та електронних ЗМІ, звучатимуть на радіо, ляжуть в основу створення каліграфічних текстів на художніх факультетах, фрагментарно будуть відображені на листівках для поширення в Інтернеті», – додала Юлія Бережко-Камінська.

Однак навіть на цьому молода команда не зупиняється. Новим витком проєкту стала робота з керівником проєкту «Слухай!» Уляною Краснюк над створенням аудіокниги сучасної української поезії, до якої увійдуть найкращі поезії учасників «Камертона».

«Ukrainian people»

#Камертон
#Музично_поетичний_салон_Камертон

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я