У п’ятницю, 12 березня, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля за підтримки посольства Великої Британії в Україні та Європейського фонду за демократію відкрили експозицію «CRIMEA is HERE» («КРИМ ТУТ»). У партнерстві з Port.agency виставка буде представлена в Музеї Києва. Про це повідомляє radiosvoboda.org.
У Криму російська влада звинувачує понад 80 кримських мусульман через участь в організації «Хізб ут-Тахрір», яку в Росії включили до списку об’єднань, названих «терористичними». Міжнародний правозахисний центр «Меморіал», а також українська влада вважають фігурантів цих справ політичними в’язнями, проте влада Росії з цією оцінкою не згодна. Останні масштабні обшуки в рамках «справ Хізб ут-Тахрір» пройшли в Криму 17 лютого 2021 року. Тоді російські силовики затримали сімох кримських мусульман.
4 березня 2021 року в актовій залі Київської православної богословської академії Православної Церкви України презентували «Платформу звільнення політв’язнів».
![Виставка CRIMEA is HERE присвячена Криму і спогадам про нього, глибинним емоціям і почуттям](https://gdb.rferl.org/33bff0d4-cd53-44f6-b843-431667488ebb_w1023_s.jpg)
![Художники, які народилися й жили в кримських містах, говорять з аудиторією уривками фраз і кадрами з фільму своїх спогадів. Маша Куликовська, Krolikowski Art, Саша Ковальова, Валерій Ведута і Віталій Фоменко розповідають про свій особистий досвід, який одночасно знайомий кожному](https://gdb.rferl.org/986d2413-f729-490a-a189-5cc644c5cb47_w1023_s.jpg)
![«Ця виставка – для всіх, хто хоч раз був у Криму. Всіх, хто поїхав і хто залишився. Всіх, хто вірить, що Крим всередині кожного з нас, адже тільки так боротьба за нього може тривати», – говорить кураторка проєкту Катя Тейлор](https://gdb.rferl.org/0b7ee146-705f-4395-9541-15b4156ab1bf_w1023_s.jpg)
![Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на відкритті виставки](https://gdb.rferl.org/c66ac68d-ef93-4915-a54d-e1f8ff06e38d_w1023_s.jpg)
![Стіна спогадів, де кожен може написати свої спогади, пов'язані з півостровом](https://gdb.rferl.org/61345e78-b863-4379-8a12-dd6037dcec6a_w1023_s.jpg)
![](https://gdb.rferl.org/4c29eee6-426d-4453-8e27-3e22940e551a_w1023_s.jpg)
![Картини Олександри Ковальової](https://gdb.rferl.org/b309a32a-0dab-444c-9771-12ee3828e6cb_w1023_s.jpg)
![На виставці можна написати листівку для в'язнів Кремля](https://gdb.rferl.org/68847aed-b27f-4f48-85bc-1191df333e63_w1023_s.jpg)
![Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вкладає листівку для політв'язнів Кремля](https://gdb.rferl.org/2a70d913-9f17-46e0-af8f-8e2f0607f828_w1023_s.jpg)
![](https://gdb.rferl.org/de856216-49f1-4e02-827b-b08ef3a55c59_w1023_s.jpg)
![Цитата засудженого до 14 років колонії кримського татарина, координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва](https://gdb.rferl.org/aa2e8581-ba18-462f-913e-c073c8afc1cb_w1023_s.jpg)
![Світлини кримських політв'язнів з їхніми дітьми](https://gdb.rferl.org/cc8884e6-2d0b-4836-a485-04badb6b1320_w1023_s.jpg)
![](https://gdb.rferl.org/6fbeb817-c5f5-447b-99ce-329802ceb30f_w1023_s.jpg)
![Імена та прізвища незаконно ув'язнених кримчан](https://gdb.rferl.org/c1c4b2e8-8ee9-4915-8c29-1b127d7068ca_w1023_s.jpg)
![«254 скульптура» Марії Куликовської. Зліпок з тіла художниці, покритого текстилем за кольорами прапора України. Створений протягом квітня-травня 2014 року в Києві ?? рос: «254 скульптура» Марии Куликовской. Слепок с тела художницы, покрытого текстилем по цветам флага Украины. Созданный в течение апреля-мая 2014 года в Киеве](https://gdb.rferl.org/8ae928c5-d3f3-4d29-b499-432e853fbe04_w1023_s.jpg)
![](https://gdb.rferl.org/6e2ab55b-334d-4fa9-8461-d654040d3e5e_w1023_s.jpg)
![](https://gdb.rferl.org/59a515ee-0989-4e8b-9083-f3a5e4918402_w1023_s.jpg)
![Відвідати виставку можна з 13 до 22 березня в Музеї Києва, за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7](https://gdb.rferl.org/2c76579e-f599-449e-8331-a65c9cbe22eb_w1023_s.jpg)
Відвідати виставку можна з 13 до 22 березня в Музеї Києва за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7, м. Київ.
Сергій Нужненко
Прокоментуєте?