Львівщина відзначає 100-річчя з дня народження відомого польського письменника Станіслава Лема. З цієї нагоди відбувся культурно-мистецький вечір, присвячений цій постаті.
Про це повідомляє loda.gov.ua.
Участь у заході взяли голова Львівської ОДА Максим Козицький, Воєвода Підкарпатський Єва Леніарт та представники польської делегації.
Очільник області привітав усіх присутніх і підкреслив, що слова «письменник» замало, щоб описати одного з геніїв світової фантастики, філософа, футуролога, автора реалістичної прози та саркастичних оповідань.
«Саме Станіслав Лем передбачив виникнення електронних та аудіокниг, планшету, інтернету, роботів-продавців, 3D-принтера, смартфонів і комп’ютерних ігор. Він писав свої шедеври в багатьох столицях Європи, проте завжди наголошував на своїй ідентичності львів’янина: «Я львів’янин і львів’янином залишуся до смерті. І сьогодні ми мали унікальну нагоду побачити його літературні сюжети у візуальному мистецтві, зокрема у абстрактних експериментальних скульптурних композиціях. Минуло 15 років із того часу, як Станіслава Лема немає в нашому світі. Однак як спадок залишилися його чудові твори, які надихають і будуть надихати вчених на створення нових корисних винаходів, а творчих людей – на створення фільмів та візуальних мистецтв», — підкреслив Максим Козицький.
Як зазначають організатори, мета заходу сфокусуватися на постаті Станіслава Лема через потрійну лінзу: письменник-футоролог, непересічна особистість прогнозист-пророк.
У межах мистецького вечора виступив симфонічний оркестр Львівської Національної філармонії ім. Скорика.
Присутні ознайомились з ретромашинами та живописом Миколи Шимчука та Мирона Катарана.
Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч підкреслила, що важливо, аби кожен на своєму місці, творив майбутнє.
«Крім технічних передбачень, Лем також вірив у майбутнє людських взаємин. І я вірю, що ми разом із вами будемо й надалі їх розвивати», — зазначила вона.
Довідково:
Станіслав Лем – письменник-футуролог. У 1951 році вийшла у світ його книга «Астронавти», успіх додав снаги, він почав писати книги щороку серед яких: «Магелланова хмара», «Едем», «Книга роботів», «Соляріс», «Казки роботів», «Непереможний», «Полювання».
Прокоментуєте?