У Дрогобичі поховають 78 останків жертв НКВС

0
584

У середу, 14 липня, у місті Дрогобичі відбудеться масове поховання 78 останків жертв НКВС, які були віднайдені у 2019 році на території саду, поблизу Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській». 

Пошуковими роботами займалося КП ЛОР «Доля».

У 1990-1991 роках на території сучасного Меморіалу «Тюрма на Стрийській» було віднайдено 486 останків, які масово поховали у 1991 році.
До участі у заході запрошено представників духовенства різних конфесій, представників влади, депутатів, громадськості. 

«У саду виявлено ями, в яких захоронено по 2-3, 5 і більше осіб. Усі вони були особами віком 20-30, 30-40, 50 і більше років. Очевидно, що захоронення відбувалися у нічну пору в декілька етапів. Про це свідчить хаотичність захоронень», — розповів про розкопки голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції облради, керівник меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

 «Про наслідки більшовицького терору 40-50 рр в Україні та про сьогоднішню агресію їхніх нащадків на східних теренах України повинен знати весь світ. Ми повинні залучити молодь, громадськість, нагадати суспільству про цю трагедію, демонструючи фільм «Дрогобицька Голгофа», коментарі очевидців цих подій», – наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Початок заходу заплановано на 14:30.

Відповідальний за організацію заходу: Андрій Ковч – заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань. Тел.: 067 673 49 87

Джерело: lvivoblrada.gov.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я